„Ballady i romanse”

gdzie: Centrum Kultury i Rekreacji plac Staromłyński 5, Lądek-Zdrój
kiedy: 2023-11-26 19:00
bilety: Wstęp darmowy
organizator: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu - Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
partner: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu

„Ballady i romanse” autorstwa Horsy / Żurakowska (zespół Halszka) to koncert performatywny, spektakl muzyczno-futurystyczny lub też kosmiczna odyseja romantyczna. Spektakl jest współczesnym spojrzeniem na romantyczność jako trend w polskiej kulturze.

Jurorzy 42 PPA nurt OFF (Jakub Skrzywanek, Weronika Murek, Dominik Strycharski ) wyróżnili spektakl za zderzenie klasyki polskiego romantyzmu z post rockową formą muzyczną i uruchomienie w nim performatywnego potencjału…”

Teksty z „Ballad i romansów” Mickiewicza prezentuje „organiczna” ruchowo –  głosowa ekspresja Ewy Żurakowskiej – śpiew, onomatopeiczne melorecytacje, ludowe zaśpiewy i duża dawka elektronicznej muzyki w wykonaniu Tomka Wódkiewicza (Horsy) z bębnami w wykonaniu Piotra Harazin  i Michała Szczepańca na gitarze elektrycznej. Całość dopełniają stylizacje i kostium autorstwa Marii Kompf.

Rytualne i obrzędowe motywy romantyzmu przedstawione są w scenicznej wersji muzycznego rytuału, w futurystyczno – cybernetycznej  ceremonii dźwięku, z dynamiczną oprawą świateł i laserów.

 
 
https://www.traditionrolex.com/30