Piknik z Koziołkiem Matołkiem

Piknik z Koziołkiem Matołkiem 

partner: Centrum Kultury Agora
gdzie:
kiedy: 2023-09-23 15:00 - 2023-09-23 17:00
bilety: Wstęp darmowy
opis:

Piknik z Koziołkiem Matołkiem

Przed nami wydarzenie wypełnione po brzegi przygodami, a nawet psotami! Centrum Kultury Agora zaprasza na dzień pełen przygód z Koziołkiem Matołkiem.

Piknik będzie podróżą sentymentalna przez bajkowy świat autorstwa Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. Kreatywne warsztaty i animacje staną się pretekstem do wejścia w świat kultowych tekstów oraz grafik. Już przeszło 90 lat Koziołek bawi kolejne pokolenia dzieci.

23 września | 15:00-17:00  

Plener przed CK Agora  

Wstęp wolny.

 

Program:

  • Zielony Pacanów
Stworzymy miasteczko, do którego tak bardzo chciał dotrzeć bohater obrazkowych opowieści. Łącząc naturalne elementy, zbudujemy rozmaite wzory i mozaiki z różnych struktur i tworzyw, kreując tym samym realną scenograficzną przestrzeń Pacanowa.
 
  • Artystyczne Kuźnie
W naszym Pacanowie nie może zabraknąć miejsc, gdzie kozy kują – czyli kuźni. Wykonamy je techniką land artu z naturalnych tworzyw takich jak kamienie, kora czy drewno. Uzupełnią krajobraz naszego bajkowego miasteczka
 
  • W Pacanowie Kozy Kują...
A skoro już to robią, to przecież muszą mieć czym. Najlepiej nadadzą się do tego podkowy wykonane metodą decoupage. Te eleganckie drewniane okucia z pewnością przyniosą szczęście poszukiwaczom ekscytujących przygód.
 
  • Modelowy Koziołek Matołek
Formowanie, lepienie, rzeźbienie, wycinanie, ozdabianie i utwardzenie – a to wszystko przy użyciu modeliny! Ulepimy z niej własnego Koziołka Matołka.
 
  • A Koziołek Wziął Tobołek
To bezsprzecznie atrybut naszego bohatera. Każdy z uczestników zrobi własny tobołek, a następnie go ozdobi, żeby był niepowtarzalny.