Malarstwo, kolaż, ceramika, witraż

Wystawa prac uczestników warsztatów arteterapii dla osób dorosłych prowadzonych w ramach działań Galerii Wędrującej.  

organizator: Ośrodek Działań Twórczych Światowid
partner: Ośrodek Działań Twórczych Światowid
gdzie: Ośrodek Działań Twórczych Światowid
kiedy: 2022-10-07 18:00 - 2022-10-21
bilety: Wstęp darmowy
opis:

Terapeutyczne znaczenie oddziaływania sztuki jest znane od wieków, co potwierdził choćby Arystoteles, twórca koncepcji zwanej katharsis (oczyszczenie, uwolnienie duszy od zła moralnego przez kontakt z dziełami sztuki). Współczesna arteterapia służy lepszemu poznawaniu własnej życiowej drogi, jak i odreagowaniu stresu poprzez uprawianie sztuki. Działa uzdrawiająco, pomaga zrozumieć samego siebie. Pozwala spojrzeć inaczej na siebie i na otaczający świat. W przestrzeni sztuki doświadczamy nowej jakości życia. Piękno odsłania nam świat na nowo i zachęca do oglądania go czystymi oczami, chronić może przed lękami i izolacją społeczną.

Wystawa jest pokłosiem warsztatów arteterapii prowadzonych przez Galerię Wędrującą w ramach projektu „Centrum Arteterapii dla miasta Wrocławia”, który został dofinansowany w ramach konkursu Stowarzyszenia Odra – Niemen: „Dolny Śląsk – region silny społecznie. Regranting dla młodych NGO i grup nieformalnych. Zajęcia poświęcone dziedzinom: rysunek i malarstwo, kolaż, ceramika, witraż oraz taniec latynoamerykański prowadzili zaproszeni do projektu zawodowi artyści. Ich prace także pojawią się na wystawie.
Warsztaty odbyły się w Galerii Piecownia, Ośrodku Działań Twórczych „Światowid” i restauracji kubańsko-hiszpańskiej La Habana.

Uczestnicy / Autorzy:

Katarzyna Krzysztofik-Kafluk, Barbara Żołądek, Róża Chodzińska, Marek Jermakowicz, Wojciech Tyczyński, Danuta Biegańska, Alicja Janukiewicz, Anna Smolarska, Urszula Sygnowska-Cymbała, Katarzyna Czapla, Małgorzata Kulbińska, Kama Stach, Maria Szczygieł

Prowadzący warsztaty

Mariusz Szewczyk | malarstwo, rysunek
Józef Józak | kolaż
Violetta Ciach – Melewska | ceramika
Adam Włodarczyk | witraż
Alba Holder | tańce latynoamerykańskie

Małgorzata Jermakowicz | Galeria Wędrująca 
koordynator projektu