19. Dzień Akordeonu [Kłodzko]

Muzyczne niespodzianki - Art Acc Duo i Amalgalis Duo 

partner: Kłodzki Ośrodek Kultury
gdzie: Sala Widowiskowa, Kłodzki Ośrodek Kultury
kiedy: 2021-03-20 18:00 - 2021-03-20 20:00
bilety: Wstęp płatny
opis:

Zapraszamy serdecznie na XIX DZIEŃ AKORDEONU 20 marca 2021 (sobota) o godz. 18.00.

To impreza z tradycją wieloletnią. Pomysłodawcą i organizatorem jest nauczyciel dyplomowany prowadzący klasę akordeonu w PSM w Kłodzku.

Ideą przewodnią było prezentowanie słuchaczom możliwości brzmieniowych instrumentu koncertowego oraz możliwości wykonawczych muzyki tworzonej od epoki Baroku po Współczesność.

Repertuar obejmuje szlagiery muzyki klasycznej pisanej na inne instrumenty a transkrybowanej na akordeon, oraz utwory z literatury oryginalnej. Tak będzie również w tym roku. Usłyszymy m.in. arię J. S. Bacha, Taniec z szablami A. Chaczaturiana, Wiosnę z czterech pór roku A. Vivaldiego i oczywiście utwory Piazzoli i Galiano.

W związku z pojawieniem się na rynku obok akordeonu koncertowego, akordeonu cyfrowego, słuchacze mają okazję zapoznać się z nowymi możliwościami tego instrumentu, co doskonale prezentuje Art Acc Duo.

Natomiast nową propozycją programową, po raz pierwszy prezentowaną na Dniu akordeonu, jest występ Amalgalis Duo. W programie koncertu są tez niespodzianki muzyczne, ale zdradzać ich przed koncertem nie będziemy.

Wydarzenie jest edycją festiwalu: Dzień Akordeonu