Światowe Dni Magazynu Materiałów Literackich Cegła w BWA Jelenia Góra

 

organizator: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu - Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
partner: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu
gdzie: BWA Jelenia Góra, ul. Długa 1, Jelenia Góra
kiedy: 2023-06-15 - 2023-06-18
bilety: Wstęp darmowy
opis:

W czerwcu zapraszamy na kolejne wydarzenie promujące „Monografię Magazynu Materiałów Literackich Cegła 2001 -2022”, która ukazała się nakładem Fundacji im. Tymoteusza Karpowicza.
Cykl wydarzeń organizowanych pod hasłem Światowe Dni Cegły odbywa się we Wrocławiu od końca marca br.

Tym razem wracamy do macierzy, czyli do Jeleniej Góry, gdzie w 2000 r. grupa studentów Kolegium Karkonoskiego wpadła na pomysł aby zrobić literackiego zina.
Rozstawiamy się w Book Trucku księgarni Tajne Komplety przed BWA Jelenia Góra, w którym wyeksponujemy wszystkie numery Magazynu Materiałów Literackich Cegła.
Startujemy o godzinie 16:00 15.06.2023 i działamy do 16:00 18.06.2023

W sobotę o godzinie 19:00 zapraszamy do BWA Jelenia Góra na spotkanie redakcyjne z grupą założycielską. Nie widzieliśmy się razem ponad 20 lat, więc będzie wesoło.
Oprócz materiałów archiwalnych na pewno sytuacja przerodzi się w twórczy happing.

 

 
 

Magazyn Materiałów Literackich – Cegła jest czasopismem wydawanym od 2001 roku. Jego spójna formuła polega na tworzeniu „pisma – gadżetu” opierającego się na nowatorskich formach wydawniczych, prezentujący poezję współczesną i prozę. Poświęcony jest konfrontacji twórczej młodych autorów tekstów poetyckich, prozatorskich i krytyczno-literackich z autorami uznanymi. Wydano Dotychczas ukazało się 49 nr magazynu. które prezentowane są na stronie www.magazyn-cegla.net każdy numer magazynu jest unikalnym, zaskakującym projektem wydawniczym, który daleko wykracza poza formy tradycyjnego czasopisma . Pudełko od papierosów, gra w karty – flirt, wystawa plakatów z poezją konkretną, wykorzystanie lustrzanego odbicia, nr cegły na pieczątkach lub magnesach na auta z literackimi cytatami klasyków -to tylko niektóre ze zrealizowanych pomysłów. http://magazyn-cegla.net/

Premierowe wydawnictwo to monografia, a zarazem art book podsumowujący działalność Magazynu Materiałów Literackich Cegła od 2001 roku. Autorami części merytorycznej i opisowej są prof. Anna Markowska (perspektywa antropologiczna) , dr Jakub Skurtys (perspektywa literacka), prof. Marcin Czerwiński (perspektywa filozoficzno-eksperymentalna) dr Karolina Wiśniewska (perspektywa wizualna) Na art book składają się trzy odrębne części wydawnicze: zestaw plakatów, wydawnictwo zinowe oraz część albumowa. Całość opatrzona jest ilustracjami i historiami powstania wszystkich dotychczasowych numerów Magazynu Materiałów Literackich Cegła.

 

Organizatorzy:

Fundacja na rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza

 

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Projekt współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

 


 

Wrocławski Instytut Kultury jest Partnerem Wydawniczym Magazynu Materiałów Literackich Cegła oraz monografii w ramach Wrocławskiego Programu Wydawniczego.

https://www.traditionrolex.com/30