ZAPROJEKTUJ WŁASNY FONT

 

organizator: Centrum Rozwoju Zawodowego "Krzywy Komin"
partner: Centrum Rozwoju Zawodowego "Krzywy Komin"
gdzie: CRZ Krzywy Komin
kiedy: 2020-07-14 17:00 - 2020-07-16 21:00
bilety: Wstęp darmowy
opis:

 

Poznaj tajniki typografii i zaprojektuj unikatowy autorski font!

Jeśli interesujesz się typografią i miałeś/aś styczność ze składem dziełowym, te warsztaty są dla Ciebie! Tym razem zapraszamy Cię do zaprojektowania własnego fontu pod okiem Macieja Majchrzaka. Wpadnij na bezpłatne warsztaty do CRZ Krzywy Komin i poznaj tajniki typografii.  Stwórz autorskie szkice krojów pisma!

Podczas warsztatów uczestnicy poznają nowoczesne techniki liternictwa oraz nauczą się obsługi programów, które służą do projektowania fontów.

Warsztaty są częścią programu pracowni Kultura Książki. Kultura Książki to cykl bezpłatnych warsztatów tworzenia książek od postaw. Uczestnicy wyruszają w podróż, jaką przemierza opowieść, by trafić w ręce czytelnika. Pod okiem mistrzów liternictwa, druku i sztuki introligatorskiej powstanie jedyny w swoim rodzaju egzemplarz książki.

Wszystkie prace powstałe w ramach projektu "Trampolina do kultury" pozostają w posiadania Fundacji OPEN MIND. Będziecie mieli okazję zobaczyć efekty swojej pracy podczas grudniowej wystawy podsumowującej projekt  w CRZ Krzywy Komin.

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Więcej informacji:

https://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/zaprojektuj-wlasny-font-2/