TECHNICZNIE/ORGANICZNIE/ wystawa pracowni autorskich szkła i ceramiki

 

partner: Centrum Kultury Agora
gdzie: Centrum Kultury AGORA
kiedy: 2018-09-07 18:00 - 2018-10-04 16:00
bilety: Wstęp darmowy
opis:

Wystawa całorocznej pracy twórczej uczestników pracowni autorskich szkła i ceramiki działających w Centrum Kultury AGORA.

Wystawa jest podsumowaniem całorocznej pracy twórczej uczestników Pracowni Autorskich Szkła i Ceramiki działających w Centrum Kultury AGORA. W wystawie biorą udział pasjonaci od lat tworzący w technikach szklarskich i ceramicznych jak i ci, którzy dołączyli do pracowni rok temu. Wystawa przedstawia dwa różne podejścia do tworzenia w szkle i ceramice: jednym uczestnikom bliższa jest estetyka techniczna, geometryczna, drudzy odnajdują się w miękkiej linii organicznej. Oryginalne i inspirujące prace powstają pod czujnym okiem wrocławskich artystów: Marii Kuleszy i Łukasza Karkoszki.

W Pracowni Ceramiki powstają m.in. naczynia ceramiczne toczone na kole garncarskim, odciskane z form oraz mozaiki ceramiczne, kafle, płaskorzeźby, rzeźby. Zajęcia prowadzi Łukasz Karkoszka, Adiunkt w Akademii Sztuk Pięknych wydział Ceramiki i Szkła.

W Pracowni Szkła uczestnicy tworzą prace w technice fusingu jak również witrażu metodą Tiffany’ego, oraz w technikach mieszanych, a ich tematyką są m.in. dekoracyjne formy użytkowe: patery, talerze oraz unikatowe: portrety, anioły, formy organiczne, abstrakcyjne, pejzaże, mozaiki. Prowadząca zajęcia Maria Kulesza jest absolwentką wrocławskiej ASP, tworzy szklane obiekty, obrazki, szkło użytkowe oraz witraże. Zajmuje się edukacją artystyczną dzieci i młodzieży.