Startuje projekt szkoleniowy dla bibliotekarzy

2018-09-14  11:48

W jaki sposób diagnozować potrzeby kulturalne społeczności lokalnej? Jak rozwijać partycypację społeczną wokół biblioteki? Jak wykorzystać wyobraźnię i pasje twórcze w bibliotece opierając się na książce – jako narzędziu twórczym? Na te i wiele innych pytań znajdą odpowiedź uczestnicy projektu szkoleniowego Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu. 

źródło: materiały organizatora

 

W czwartek, 20 września rusza bowiem cykl szkoleń dla bibliotekarzy z regionu Dolnego Śląska, podczas których uczestnicy będą poszerzać swoją wiedzę w zakresie komunikacji z otoczeniem biblioteki oraz rozwijać umiejętności kreatywnej pracy z książką.

"Żyjemy w świecie, gdzie biblioteka jest przestrzenią zarówno realną jak i wirtualną, przestrzenią szczególną. Szkolenia mają pomóc bibliotekarzom spojrzeć na bibliotekę z drugiej strony - okiem czytelnika, mieszkańca, partnera – tak, aby adekwatnie do potrzeb rozwijać ofertę biblioteki, budować więzi ze zbiorowością, podnosić prestiż instytucji dzięki skutecznej komunikacji z mediami. Podczas twórczych warsztatów plastycznych, teatralnych i manualnych pokażemy jak wykorzystać nieograniczoną wyobraźnię, kreatywność, zapał i cierpliwość w pracy z użytkownikiem w różnym wieku posługując się książką jako narzędziem twórczym."

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

 

Więcej informacji o projekcie na stronie:  http://www.wbp.wroc.pl/wbp/index.phoption=com_content&view=article&id=2290

 

[źródło: DBP]