Szaniawski z nagrodami!

2018-07-07  13:48

Choć pokazem spektaklu „Kiedy mój tata zamienił się w krzak”, w ramach festiwalu Atlas of Transitions w warszawskim Teatrze Powszechnym – Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu zakończył sezon – nadal napływają wiadomości o nagrodach.

fot. dniotwarte.eu

 

Na 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej – w którym znalazło się aż 5 tytułów „Szaniawskiego”, z czego 2 w finale – Teatr otrzymał dwie nagrody indywidualne. Jan Czapliński odebrał nagrodę za tekst spektaklu „Sienkiewicz Superstar…”, a Sara Celler-Jezierskanagrodę aktorską 
za rolę w spektaklu „Łauma, czyli czarownica”.

Swoje nagrody kulturalne, EMOCJE, przyznało również Radio Wrocław Kultura. EMOCJE, to wyróżnienia przyznawane w siedmiu kategoriach za najciekawsze artystycznie wydarzenia i dzieła sezonu kulturalnego we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. W kategorii Teatr, EMOCJA powędrowała do całego zespołu spektaklu „Sienkiewicz Superstar…”. Spektakl uznany został najlepszym dolnośląskim tytułem sezonu, jak uzasadnia Kapituła, „za błyskotliwą rozmowę o ważnych sprawach”.

Spektakl „Sienkiewicz Superstar…” 8 i 9 września zainauguruje 55. sezon artystyczny w Dramatycznym.

 

[źródło: Teatr Dramatyczny]