Ojczysty dobrze zaprogramowany w Wiszni Małej

2018-06-11  11:25

Gminna Biblioteka Publiczna w Wiszni Małej otrzymała grant z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Ojczysty - dodaj do ulubionych". 19 tysięcy złotych zostało przekazane na realizację projektu "Ojczysty dobrze zaprogramowany", który jest twórczą i nowoczesną propozycją świętowania Dni Języka Polskiego w Gminie Wisznia Mała.

Plakat promujący projekt Ojczysty dobrze zaprogramowany

 

W ramach projektu w każdej szkole na terenie gminy odbywają się zajęcia warsztatowe z programowania połączone z nauką języka polskiego. Dzieci nauczą się poprzez zabawę, zdobywając więdzę zarówno o języku ojczystym, jak i o językach programowania. Ponadto najmłodsi będą mieli możliwość zetknąć się z elementami robotyki.

Od 4 czerwca gminę Wisznia Mała odwiedzili m.in. prof. Jan Miodek oraz robot euGenius, z którym można było porozmawiać o języku tak samo jak z człowiekiem. W środę, 13 czerwca przyjedzie do Wiszni Małej pisarka Agnieszka Frączyk, której prace są szczególnie popularne wśród dzieci. 15 czerwca gminę odwiedzi znany językoznawca i wieloletni sekretarz Wisławy Szymborskiej - Michał Rusinek. Finał projektu odbędzie się 22 czerwca podczas pikniku rodzinnego "Powitanie wakacji" (teren OKSiR Wisznia Mała).

 

Ojczysty dobrze zaprogramowany
4-15 czerwca br.
Gminna Biblioteka Publiczna w Wiszni Małej


[źródło: OKSiR Wisznia Mała]