"Moja sztuka nie jest nikomu do niczego potrzebna (…)" - wystawa

2017-05-20  09:56

"Moja sztuka nie jest nikomu do niczego potrzebna, w związku z tym mogę robić to, co mi się podoba" taką nazwę przybrała wystawa Pawła Jarodzkiego. Tytuł jest prowokacyjnym hasłem przewodnim wystawy przewrotnie organizowanej w prywatnej, komercyjnej galerii nastawionej na sprzedaż sztuki, która z założenia ma się podobać.  

Galeria Arttrakt

Zapraszam artystów wrocławskich dwóch pokoleń, których znakiem rozpoznawczym jest żart i ironia, a oni jako artyści mają w sobie wewnętrzny imperatyw komentowania rzeczywistości. Ich sztuka nie musi się podobać, ale na pewno wzbudza emocje, zwraca uwagę, ironizuje, a nawet denerwuje, czasem mocno rozśmiesza. Chcielibyśmy przełamać wśród niektórych klientów i osób odwiedzających galerię pewien schemat myślowy, który utożsamia sztukę z dekoracją, jednocześnie ośmielić publiczność i pokazać, że w gruncie rzeczy sztuka współczesna jest bardzo blisko rzeczywistości, że sztuki nie trzeba zawsze rozumieć, że można, a nawet warto odbierać ją zmysłowo. 

Wejdźmy w dialog z klientami galerii bezpośrednio, zaprośmy ich do interakcji i komentowania sztuki, obok której nie da się przejść obojętnie.

Czy sztuka jest komuś potrzebna? Prowokacyjne pytanie postawione zostanie podczas Nocy Muzeów - wydarzenia, które z założenia ma przyciągnąć jak najwięcej osób niechodzących regularnie do galerii. 

Zaproszeni artyści: Paweł Jarodzki, Jerzy Kosałka, Krzysztof Wałaszek, Piotr Kmita, Antek Wajda


Wystawa "Moja sztuka nie jest nikomu do niczego potrzebna, w związku z tym mogę robić to, co mi się podoba"
20.05 - 10.06.2017 r.
Wernisaż: 20.05, sobota, godz. 19:00
Galeria Arttrakt
ul. Ofiar Oświęcimskich 1/1, Wrocław