Galeria BB - Jatki we Wrocławiu

Reportaże Wystawy

Galeria BB działa w Krakowie od 1997 roku, a we Wrocławiu od 2004 roku. Prowadzi działalność wystawienniczą i edukacyjną. Zrealizowała do tej pory ponad 180 wystaw w kraju i za granicą, m.in. w Danii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Serbii, we Włoszech i na Węgrzech.

Kurator i właściciel Galerii BB, Anita Bialic, konsekwentnie, od daty założenia galerii, zajmuje się obiektem. Prezentuje design, popularyzuje unikatowe szkło i sztukę powstałą z wykorzystaniem szkła. Promuje głównie młodych artystów, ale też zaprasza na wystawy dojrzałych artystów, posiadających mocną pozycję na rynku sztuki.

Od 2012 roku Galeria BB realizuje we Wrocławiu Europejski Festiwal Szkła „Play with Glass” – we współpracy z Fundacją Fly with Art, Akademią Sztuk Pięknych im. E. Gepperta, Związkiem Polskich Artystów Plastyków – Okręg Wrocławski oraz Gminą Wrocław. Jego kuratorami są: Anita Bialic i prof. Kazimierz Pawlak. Projekt Play with Glass – European Glass Festival znalazł się w aplikacji Wrocławia do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Obecnie jest to jedno z najważniejszych w Europie wydarzeń w obszarze sztuki szkła.

Inne w tych kategoriach: