Dni i Noce Krzywej Wieży 2022 Ząbkowice Śląskie

gdzie: Planty zamkowe - Ząbkowice Śląskie
kiedy: 2022-07-08 - 2022-07-09
bilety: Wstęp darmowy

Dni i Noce Krzywej Wieży to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych Ząbkowic Śląskich. Głównym celem imprezy jest promocja unikalnego zabytku – Krzywej Wieży. Podczas dwóch dni całe miasto tętni życiem. Od rynku, po tereny plantów zamkowych odbywają się liczne happeningi teatralne, malarskie i rzeźbiarskie, koncerty, wystawy, konkurencje sportowe i terenowe gry historyczne

 

 

W piątek o godz. 20 na scenie pojawi się Smolasty - polski raper i producent muzyczny tworzący muzykę z pogranicza R&B, popu i rapu. Norbert Smoliński uznawany jest za nadzieję rodzimego rapu. Niewątpliwie talent i charyzma są jego znakiem rozpoznawalnym. Urodzony 27 sierpnia 1995 roku w Warszawie. Współpracował już z wieloma znanymi twarzami polskiej sceny rapu m.in.: Malikiem Montaną czy Otsochodzi.

Uczestniczył w projekcie „Młode Wilki Popkillera 5” – nagrał z tą grupą interesujący album. Jego utwory osiągają ponad 50 milionową oglądalność na YT. W 2018 roku otrzymał nominację do Fryderyków za „Fonograficzny debiut roku”. Ma na swoim koncie dwie złote płyty. W październiku 2021 debiutował podczas gali Fame MMA 11, obecnie planuje powrót do walk jako gwiazda 14 gali. Młody gwiazdor słynie z zamiłowania do tatuaży.

Ile ich ma? Jest ich tak dużo, że ciężko zliczyć. Smolasty jest bardzo otwarty i spontaniczny, więc istnieje szansa, że będziecie mieli okazję sami je podziwiać podczas występu tego artysty na naszej scenie.

 

W sobotę o godz. 21.30 na scenie pojawi się Maryla Rodowicz. To niekwestionowana królowa polskiej muzyki rozrywkowej. Należy do grona najwybitniejszych i najbardziej zasłużonych artystek w historii rodzimej sceny muzycznej. Zasłynęła wybitnymi interpretacjami tekstów Agnieszki Osieckiej. Jej ponadczasowe przeboje, takie jak: „Niech żyje bal”, „Małgośka”, „Kolorowe jarmarki”, „Remedium” czy też „Łatwopalni” są znane i śpiewane przez kolejne pokolenia. Do jej utworów muzykę komponowali czołowi polscy muzycy, m.in. Seweryn Krajewski, Katarzyna Gaertner czy incydentalnie Romuald Lipko oraz Marek Grechuta.

Maryla Rodowicz przez wiele lat była również aktorką, występowała w popularnym serialu komediowym Rodzina Zastępcza.