EXCELLENCE FIAP Polska

gdzie: Zgorzelec
kiedy: 2022-03-15 - 2022-06-30
bilety: Wstęp darmowy
organizator: Stowarzyszenie Promocji Miasta Kultury Görlitz-Zgorzelec t.z. (FVKS)
partner: Stowarzyszenie Promocji Miasta Kultury Görlitz-Zgorzelec t.z.

Excellence FIAP (EFIAP) to tytuł artystyczny przyznawany wybitnym fotografom przez Federację Sztuki Fotograficznej (Fédération Internationale de l’Art Photographique). Na przestrzeni ostatnich 70 lat zaledwie kilkudziesięciu polskich artystów otrzymało ten tytuł. Obecnie to miano posiada niespełna 30 osób w Polsce. Wystawa „EFIAP” wprowadza współczesną polską sztukę fotograficzną do Europa-Miasta Zgorzelec-Görlitz. Wirtualnie. W formacie 3D. Z dostępem 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wstęp wolny.

***

Prezentowanych ponad 40 eksponatów pochodzi z drugiej części przeglądu / aukcji sztuki prezentowanej w Warszawie w czerwcu 2020 roku.

"Oddajemy w Państwa ręce zbiór unikatowych prac. Większość z nich przygotowana jest w najwyższych standardach kolekcjonerskich. Podane są one na papierach archiwalnych, posiadają stosowne certyfikaty a także występują w limitowanym nakładzie. Wszystko to razem staje się gwarantem najwyższej jakości." - kurator wystawy Tomasz Sobczak

Link do wystawy wirtualnej: KLIK! KLIK!

Więcej o projekcie: KLIK! KLIK!

***

Wystawa „Excellence FIAP – polscy mistrzowie fotografii spotykają się z Europa-Miastem” jest finansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR), a także ze środków własnych FVKS (Förderverein Kulturstadt Görlitz-Zgorzelec e.V.).