HOKUSAI - SPOTKANIE ZE SZTUKĄ

 

organizator: Centrum Rozwoju Zawodowego "Krzywy Komin"
partner: Centrum Rozwoju Zawodowego "Krzywy Komin"
gdzie: "Krzywy Komin" Centrum Rozwoju Zawodowego, ul. Dubois 33-35a, 50-207 Wrocław
kiedy: 2020-07-08 12:30 - 2020-07-08 14:00
bilety: Wstęp darmowy
opis:

Podczas zajęć w Muzeum Etnograficznym młodzi adepci sztuki zostaną zapoznani z twórczością japońskiego malarza i drzeworytnika Hokusai Katsushika. Wspólnie zastanowimy się, dlaczego artysta musiał namalować aż 36 widoków góry Fuji i na czym polega praca drzeworytnika. W części praktycznej każde dziecko wykona prostą pracę graficzną.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

............................................................................................................................................................................................................................................................................

Warsztaty są realizowane w ramach projektu "Open Art. Udogodnienia". Jest to projekt skierowany do dzieci i młodzieży z różnych przyczyn zagrożonej wykluczeniem, w tym z niepełnosprawnościami, niedowidzące i niedosłyszące. Program obejmuje bezpłatne zajęcia we wrocławskich ośrodkach kultury  - muzeach, galeriach i centrach edukacyjnych.  

Projekt „Open Art. Udogodnienia” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. 

 

Więcej informacji: https://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/hokusai/