Dziwny Jest Ten Świat. Piosenki Czesława Niemena - Festiwal Hałda Jazz 2022

 

organizator: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu - Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
partner: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu
gdzie: Teatr muzyczny CAPITOL, Scena Ciśnień, Piłsudskiego 67, Wrocław
kiedy: 2022-11-23 19:30
bilety: Wstęp płatny
opis:

23 listopada 2022, we wrocławskim Teatrze Muzycznym CAPITOL,  znakomici muzycy zaprezentują jazzowe aranżacje utworów Czesława Niemena. W repertuarze Koncertu „Dziwny Jest Ten Świat” znajdą się zarówno te genialne i wciąż aktualne utwory Czesława Niemena, jak i te, które być może usłyszycie Państwo po raz pierwszy!

Przed publicznością wystąpi wokalista Joachim Perlik – artysta, który zasłynął z niezwykle wiernego wykonawstwa kompozycji Niemena.

Artyście akompaniować będzie kwintet w składzie:
Marcin Fic – trębacz jazzowy, autor aranżacji m.in. utworów do koncertów: „Tribute to Aretha Franklin’’,
Wojciech Pruszyński – pianista, od 2012 roku pracuje jako wykładowca na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Uniwersytecie Zielonogrórskim.
Marek Popów – gitarzysta reprezentujący wrocławskie środowisko muzyczne, na co dzień związany z bluesem, jeden z najbardziej cenionych muzyków wrocławskiego środowiska bluesowego. Krzysztof Witkowski – twórca i reżyser spektaklu „Nim Wstanie Dzień”, założyciel i menadżer polsko- angielskiego projektu „Roy Bennet Group”, osoba zasłużona dla kultury polskiej, twórca festiwalu Hałda Jazz, Damian Szajkowski – perkusista, ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Od 10 roku życia nie rozstaje się z perkusją.

Bilety na koncert dostępne: https://bit.ly/3NVx61P oraz w kasie Teatru Capitol

 

 

Jubileuszowa edycja Festiwalu Hałda Jazz  to prawdziwa gratka dla miłośników dobrej muzyki w dobrym wykonaniu! Po raz kolejny na festiwalowych scenach zabrzmią te bardziej i mniej znane utwory różnych autorów, w wykonaniu znakomitych artystów z całej Polski.

O Festiwalu:

Międzynarodowy Festiwal Hałda Jazz obchodzi w tym roku 15-lecie. Przez ten czas na scenie festiwalu zrealizowano dziesiątki koncertów, maratony filmowe, warsztaty dla najmłodszych, wystawy fotograficzne a ostatnio nawet  spektakl muzyczny. Hałda Jazz ma swoją genezę w bogatyńskim zagłębiu górniczo-energetycznym, skąd wzięła się jego nazwa. Festiwalowa scena nie jest jednak związana z żadnym konkretnym miastem, a jego organizatorzy są otwarci i elastyczni w działaniu. Z całą pewnością Hałda Jazz jest festiwalem dolnośląskim, bo oprócz Bogatyni gościł na deskach Wałbrzycha, a jubileuszowa edycja odbędzie się we Wrocławiu. Znak firmowy festiwalu budowały koncerty z udziałem znakomitych, czołowych artystów polskich o międzynarodowym formacie, m.in. Tomasza Stańko, Leszka Możdżera, Grażyny Auguścik, Urszuli Dudziak, Piotra Wojtasika i innych. Gościem specjalnym jazzowej Hałdy był Marcin Kydryński, a Marek Niedźwiedzki poświęcił Hałdzie jedną z historycznych już audycji Markomania nadawanych w Radiowej Trójce. Gośćmi „Niedźwiedzia” byli Tomasz Stańko (darczyńca trąbki przeznaczonej na licytację) oraz Krzysztof Witkowski – twórca festiwalu i organizator zbiórki charytatywnej na rzecz powodzian w Bogatyni.

Jubileuszową edycję Festiwalu organizują: Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green  oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS)

Kulturę Wysokich Lotów wspiera:

 

 

Zapraszamy na stronę Festiwalu na FB

 

 

Organizatorzy:
Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Sponsor:
Port Lotniczy Wrocław

Projekt jest współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.