V Inspiracje-Interpretacje: Kołakowski | finał

 

organizator: Ośrodek Działań Twórczych Światowid
partner: Ośrodek Działań Twórczych Światowid
gdzie: Ośrodek Działań Twórczych Światowid
kiedy: 2022-12-04 17:00 - 2022-12-04 19:00
bilety: Wstęp płatny
opis:

W koncercie finałowym usłyszymy wszystkie laureatki konkursu na interpretację piosenek z repertuaru Romana Kołakowskiego, a więc studentkę aktorstwa w Krakowie Kasię Żbel, absolwentkę Studium Musicalowego Capitol Kasię Miednik, wokalistkę związaną z wrocławską grupą Impresja Martę Olszewską, oraz wokalistkę jazzową, dobrze znaną z występów w krakowskich klubach Ewę Środoń-Prokulewicz.

Podczas wręczenia nagród poznamy zarówno konkursowy ranking, jak również dowiemy się w czyje ręce powędruje nagroda główna - statuetka V Inspiracji-Interpretacji we Wrocławiu, jak i nagroda specjalna. Pula nagród to 9 tys. złotych oraz 5 tysięcy, z przeznaczeniem na nagranie własnego  recitalu.

Ilustratorskim komentarzem koncert oprawi Tomasz Broda.

Planowany w finale recital Konrada Imieli "Waits 2022" niestety nie odbędzie się z powodu choroby aktora. Nasi festiwalowi goście chętnie zaangażowali się w pracę nad zamianą programu koncertu. Poza laureatkami, które zaśpiewają po dwie swoje piosenki z konkursu (akompaniują Dominik Mąkosa i Robert Jarmużek) usłyszymy także Agatę Klimczak-Kołakowską i Leszka Zdunia z towarzyszeniem Grzegorza Bukowskiego na fortepianie. 

Wszyscy, którzy zakupili bilety na koncert z recitalem "Waits 2022" otrzymują zwrot pieniędzy. Na koncert ze zmienionym programem obowiązuje wstęp wolny.