„Wyniosła” spektakl Wrocławskiego Teatru Tańca. Spektakl z audiodeskrypcją.

 

gdzie: Centrum Kultury Agora, ul. Serbska 5a, Wrocław
kiedy: 2022-05-22 18:00
bilety: Wstęp darmowy
opis:

Istotą spektaklu Wrocławskiego Teatru Tańca pt. „Wyniosła” jest próba uchwycenia tożsamości kobiecej przy użyciu słowa, dźwięku i ruchu.

Inspiracją spektaklu są fragmenty poezji Janiny  Wójcickiej, Haliny Poświatowskiej, Anny Świrszczyńskiej, Juliana Tuwima, Wisławy Szymborskiej, Krystyny Miłobędzkiej, zbudowane na zasadzie kolażu słownego. To swoisty poemat taneczny.

 „Wyniosła”- tytuł, który zawiera wewnętrzne zmiany kobiety, zmaganie się z tym co jest wewnątrz , a co na zewnątrz. To skrajne odczuwanie, kolory zmysłowości i niepewności, siła i słabość, rozmaite zapachy kobiety, doświadczanie. To także wywrócenie się na lewą stronę. Moje imię… skąd przyszłam? Nic nie jest takie samo… życie wypełnione własnym cieniem.

„Przeżyciom naszym prawdziwy niesie kształt: koliber-motyl, ukwiał-koral. Jak nietoperza woła najwyższym ultradźwiękiem, bawi się tęczą nowych barw, odmiennych smaków, wrażeń, czuć, wzbogaca dotyk, wzrok i słuch, przetwarza jaźń, pomaga snuć zwielokrotnioną wizję świata.”

Janina Wójcicka „Wyobraźnia”

 

Poemat taneczny z udziałem dwóch aktorek Lucyny Szierok-Giel i Anity Balcerzak - Michalskiej oraz dwóch tancerek Wrocławskiego Teatru Tańca - Pauliny Woś i Anny Gancarz

 

Reżyseria i choreografia – Bożena Klimczak
Muzyka - Michał Ziółkowski
Scenografia, kostiumy, światła - Mateusz Stępniak

 

Wydarzenie dofinansowane ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl)