ZMYSŁOWY BLISKOZNACZNIK

 

organizator: Centrum Rozwoju Zawodowego "Krzywy Komin"
partner: Centrum Rozwoju Zawodowego "Krzywy Komin"
gdzie: Muzeum Współczesne Wrocław
kiedy: 2020-08-17 10:00
bilety: Wstęp darmowy
opis:

W trakcie zajęć odwiedzimy wystawy Muzeum Współczesnego Wrocław. Odkrywając muzeum, sprawdzimy jakie emocje i skojarzenia budzą w nas różne dzieła sztuki. Wspólnie zastanowimy się jak odczuwamy wybrane miejsca, by następnie stworzyć ich przestrzenny, zmysłowy odpowiednik. Które elementy wystaw uznamy za najciekawsze? Te bogate w dźwięki i kolory, a może te bardziej surowe i stonowane? Jaki obiekt lub miejsce najlepiej oddałby charakter wybranej ekspozycji? Czy będzie to miły w dotyku kokon, w którym można odpocząć? Może labirynt różnych faktur i kolorów? A co jeśli jedna z wystaw skojarzy nam się z odlotową rakietą?

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapisy pod linkiem:

https://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/zmyslowy-bliskoznacznik/

 

* Dokładamy wszelkich starań, aby umożliwić wszystkim zainteresowanym równy dostęp do uczestnictwa w kulturze. Nieodpłatnie zapewniamy tłumacza języka migowego, wsparcie asystenta osoby niepełnosprawnej, przygotowanie specjalnych stanowisk dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W formularzu zgłoszeniowym wskaż, w jakim zakresie możemy Ci pomóc.

............................................................................................................................................................................................................................................................................

Warsztaty są realizowane w ramach projektu "Open Art. Udogodnienia". Jest to projekt skierowany do dzieci i młodzieży z różnych przyczyn zagrożonej wykluczeniem, w tym z niepełnosprawnościami, niedowidzące i niedosłyszące. Program obejmuje bezpłatne zajęcia we wrocławskich ośrodkach kultury  - muzeach, galeriach i centrach edukacyjnych.  

Projekt „Open Art. Udogodnienia” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. 

czas trwania: 120 minut