Edward Grzegorz Funke "Portret ze świata" - [LEGNICA]

wystawa fotografii 

partner: Galeria Sztuki w Legnicy
gdzie: Galeria Ring w Legnicy
kiedy: 2020-01-07 - 2020-02-22
bilety: Wstęp darmowy
opis:

Wystawa prezentuje 60 kolorowych zdjęć, przedstawiajacych indywidualne i zbiorowe, reporterskie portrety mieszkańców wielu kontynentów i krajów, jakie E.G. Funke odwiedził jako fotografik. Całość stanowi barwną panoramę ludzkich typów i osobowości, bedacych przedstawicielami wszystkich ras i wielu narodów, kultur i cywilizacji.

E.G. Funke jest znanym i cenionym fotografikiem-reportażystą, autorem wielu indywidualnych wystaw, a takze właścicielem Galerii Portret Świata w Koszalinie, gdzie mieszka. Wraz z żoną Krystyną od kilkunastu lat realizuje projekt fotograficzny pt.: "Portret świata". Do tej pory para odwiedziła 6 kontynentów, dokumentując odległe kraje i kultury. Plonem tych wypraw sa nie tylko zdjęcia miejsc, lecz przede wszystkim żyjących tam ludzi, ich dnia powszedniego, trosk i radosci. Zmieniajacy sie dynamicznie świat powoduje, że wiele tych sytuacji odchodzi w zapomnienie i jedynym sposobem zatrzymania ich w pamieci jest zaprezentowanie szerszej publiczności w postaci wystaw, publikacji i wydawnictw.

Legnicką wystawę poprzedziło 18 wystaw autorskich związanych z projektem, prezentowanych ponad 70 razy w muzeach i galeriach na terenie Polski i poza nią. Prace z wystawy były również wielokrotnie nagradzane w konkursach krajowych i zagranicznych.

Wystawę mozna ogladac do od 7 stycznia, na wernisaZ i spotkanie z autorem zapraszamy natomiast 17 stycznia o godz. 19:00.