Co krokodyl jada na obiad?

2020-10-16  08:35

W najbliższy weekend na Dużej Scenie zagramy dla Was spektakl CO KROKODYL JADA NA OBIAD? na podst. opowiadań Rudyarda Kiplinga w reż. Jarosława Kiliana.

„W dawnych, bardzo dawnych czasach żył sobie jeden Słoń, a raczej Słonik. Słoniątko o nieposkromionej ciekawości…” - tak zaczyna się jedna z bajek Rudyarda Kiplinga.

Autor „Księgi dżungli” i laureat Literackiej Nagrody Nobla napisał 13 opowiadań o zwierzętach i wydał je w tomie „Takie sobie bajeczki” – książce w dowcipny i nieco przewrotny sposób odpowiadającej na dziecięce pytania o świat przyrody.

Jarosław Kilian sięgnął do tradycji tych niezwykłych baśni, które nie tylko bawią, ale i uczą, i zaadaptował na scenę dwie z nich. Bajarz-szaman przenosi widzów do początków świata i zjawisk przyrody. Opowieść, którą snuje, sprawia, że rzeźby Józefa Wilkonia ożywają, a najmłodsi spotykają Słoniątko o nieposkromionej ciekawości, które koniecznie chce się dowiedzieć, co krokodyl jada na obiad i poznają historię Kota, który zawsze chadza własnymi drogami.

Pamiętajcie, że nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, żebyście czuli sie u nas bezpiecznie. Przed wizytą w teatrze prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa w czasie epidemii. Znajdziecie je >>TUTAJ<<

Zachęcamy do zakupu biletów drogą internetową >>bilety.teatrlalek.wroclaw.pl<<

CO KROKODYL JADA NA OBIAD? | 17 i 18.10 - 15:00

Zapraszamy 17 i 18 października o 15:00 - są jeszcze bilety!