Jazz w Światowidzie

2019-10-11  19:00

Na inaugurującym cykl Jazz w Światowidzie koncercie usłyszymy Yarosh Organ Trio z gościnnym udziałem koncertującego na całym świecie pianisty jazzowego Pawła Kaczmarczyka.

Grupę YAROSH ORGAN TRIO współtworzą Tomasz Pruchnicki (saksofon), Kajetan Galas (organy Hammonda) oraz jej lider - perkusista  Przemysław Jarosz, który po wielu latach współpracy z czołowymi artystami w Polsce postawił na uprawianie własnej muzyki. Debiutancki album Tria miał swoją premierę jesienią 2016 r. i od tamtej pory muzycy koncertują, promując autorski program. Niecodzienne na polskich scenach jazzowych organy Hammonda nadają brzmieniu grupy charakterystyczny koloryt. Nie brak w nim bezpośrednich nawiązań do kanonu światowego mainstreamu jazzu, co w połączeniu z autorskimi kompozycjami lidera Tria tworzy niepowtarzalną, nową jakość. Repertuar Yarosh Organ Trio to pełen wachlarz barw i nastrojów, które wspólnie tworzą monolityczną w swym charakterze opowieść.

W najnowszym projekcie, YOT zaprosiło do współpracy koncertującego na całym świecie pianistę jazzowego Pawła Kaczmarczyka. Pomysł takiej kooperacji wyniknął z chęci jeszcze bardziej wnikliwego zgłębiania harmonii w muzyce jazzowej, korzystając nie z jednego a z dwóch instrumentów harmonicznych (organy i fortepian). Paweł Kaczmarczyk nagrał już pięć świetnie przyjętych albumów, a dotychczasowe wydawnictwa przyniosły mu liczne nagrody i wyróżnienia, w tym m.in.: nominację do Fryderyka, sześć zwycięstw w plebiscycie Jazz Top magazynu „Jazz Forum”, jak i – pięć „Oskarów Jazzowych” – Grand Prix Jazz Melomani. 

bilety: 15 zł - dostępne na Kupbilecik.pl i przed koncertem
bilety: 8 zł - dostępne w sekretariacie ODT za okazaniem karty seniora 

11 października 2019 | 19.00