"Historyczne Organy Dolnego Śląska”

2015-04-16  11:40

W dniu 18 kwietnia 2015 roku, o godz. 19.00, w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Łozinie (Gmina Długołęka) odbędzie się koncert oraz wykład z cyklu „Historyczne Organy Dolnego Śląska”.

fot. Wiktor Rzeżuchowski

W dniu 18 kwietnia 2015 roku, o godz. 19.00, w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Łozinie (Gmina Długołęka) odbędzie się koncert oraz wykład z cyklu „Historyczne Organy Dolnego Śląska”.

Replica Handbags

MARIA RUSZECKA

AMANDA ZOK

DARIUSZ KRZESŁOWSKI

DAMIAN KONECZNY

/studenci Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu/

 

ks. dr PIOTR DĘBSKI

prowadzenie koncertu oraz wykład i prezentacja multimedialna

Organy Johanna Christiana Beniamina Muellera

w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Łozinie

 

PROGRAM

m. in. J. S. Bach, F. Mendelssohn-Bartholdy, M. Brosig, A. Hesse

 

WSTĘP WOLNY

 

 

Cykl „Historyczne Organy Dolnego Śląska” organizowany jest przez Zakład Muzyki Kościelnej działający przy Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Głównym założeniem cyklu jest chęć zaprezentowania niezwykłego bogactwa różnorodnego stylistycznie instrumentarium organowego, jakie na przestrzeni dziejów powstawało i do dziś zachowało się w świątyniach Dolnego Śląska. Podczas odbywającego się – raz w roku – wydarzenia wybrany instrument przedstawiany jest lokalnej społeczności w formie koncertu wykonywanego przez studentów wrocławskiej AMKL oraz multimedialnej prezentacji ukazującej jego budowę i historię. Odbywają się również warsztaty wykonawstwa historycznego muzyki organowej prowadzone przez pedagogów AMKL lub zaproszonych gości.

Powiązane wydarzenia

3. PARADA LWÓW

https://www.traditionrolex.com/30