Krośnicka Kolej Wąskotorowa

Partnerzy DOKIS Festiwale

Krośnicka Kolej Wąskotora - sezon 2017  
 
Krośnicka Kolej Wąskotorowa jest niewątpliwie największą atrakcją turystyczną Krośnic i okolic. Jest to jedna z niewielu czynnych kolei parkowych w Polsce. Kolejka kursuje na terenie Zespołu Pałacowo–Parkowego w Krośnicach, po niemal 3 km trasie, gdzie znajduje się 5 mniejszych stacyjek, na których umieszczono tablice edukacyjne. Przejazd kolejką trwa ok. 25 minut. Kursy obsługuje lokomotywa parowa Px48 oraz lokomotywa spalinowa WLs 180- 7220 - patrz rozkład jazdy. W budynku stacji głównej znajduje się Centrum Informacji Turystycznej, gdzie można zakupić pamiątki oraz bar kolejkowy. Oprócz przejażdżki kolejką na przyjezdnych czeka wiele innych atrakcji, m.in. stawy rekreacyjne, w sezonie letnim miejsce przeznaczone do kąpieli, wypożyczalnia sprzętu wodnego (łódki, rowerki wodne) i plac zabaw. Obok budynku stacji głównej znajduje się wiata grillowa dla ok. 50 osób. Najmłodszych turystów z pewnością ucieszy widok i zwiedzanie dwóch lokomotyw ekspozycyjnych.

Krośnicka Kolej Wąskotorowa położona jest przy drodze wojewódzkiej nr 448 z Milicza do Twardogóry, na terenie Zespołu Pałacowo - Parkowego Krośnice – Wierzchowice. 

Rozkład jazdy: kursuje regularnie w soboty i niedziele poczynając od godziny 11.00 , co godzinę do godziny 18.00. W poniedziałek i piątek odbywa się jeden kurs stały o godz. 13.00 - w te dni można zamówić przejazdy na życzenie lub wynająć pociąg. Kolejka nie kursuje we wtorki i środy (i dodatkowo w czwartki od lipca).

Cennik: bilet zwykły - 14 zł, ulgowy - 9 zł, rodzinny "2+3" - 29 zł, przejazd specjalny lokomoty - 1000-1600 zł.

[źródło: http://www.krosnice.pl]

Inne w tych kategoriach: