"Legenda o Zielonym Myśliwym" (2016), 25 minut, baśń. Program BMK

Młodzi filmowcy BMK / Edukacja kulturalna

„Legenda o Zielonym Myśliwym" (2016), 25 minut
gatunek: Baśń
produkcja: Polska, OKIS Wrocław, MOKIS Bielawa
premiera: 30 października 2016 (Polska)

To mroczna historia o znienawidzonym przez mieszkańców
Langenbielau (obecnie Bielawa) nadzorcy leśnym żyjącym na tych terenach na przełomie XVII i XVIII wieku. To historia o jego tajemniczym zniknięciu i przerażającym powrocie.

reżyseria: Jarosław Florczak
scenariusz: Zuzanna Sopiarz, Weronika Krystek, Lena Gołębiewska, Julia Kurzawa, Nikola Markowska, Julia Wrotyńska na podstawie legendy opracowanej przez Krzysztofa Pludro i zamieszczonej w wydawnictwie Towarzystwa Przyjaciół Bielawy
zdjęcia: Grzegorz Bijak, Marcin Łubkowski, Jarosław Florczak
muzyka: Natalia Hiler, Fryderyka Hiler, Aleksandra Hołub, Justyna Łyżwa, Mateusz Łyżwa, Szymon Łyżwa
dźwięk: Aleksandra Łakomska, Krzysztof Mierzejewski
montaż: Grzegorz Wanszewicz, Mariusz Grygier
efekty specjalne: Grzegorz Wanszewicz
grafika: Krzysztof Mierzejewski
obsada: w głównej roli Marcin Szczypka - Zielony Myśliwy, Weronika Krystek - Narrator

Film fabularny pt „Legenda o Zielonym Myśliwym" zrealizowany został w 2016 r. w ramach bielawskiej części programu edukacji kulturowej Narodowego Centrum Kultury o nazwie "Bardzo Młoda Kultura". "Edukacja z filmem i legendą” to projekt zrealizowany na terenie miasta Bielawa i okolic. Zdjęcia do filmu kręcone były w Bielawie, Lasocinie, Owieśnie Pieszycach i samych Górach Sowich.
Celem projektu była ekranizacja jednej z legend regionalnych „Zielony Myśliwy” z rejonu Gór Sowich. Uczestnicy projektu - młodzież z Bielawy - sami od postaw, poczynając od scenariusza, gry aktorskiej (tylko 1/3 obsady to dorośli - rodzice, nauczyciele i seniorzy z teatru przy uniwersytecie trzeciego wieku), a kończąc na postprodukcji, komponowaniu muzyki i jej wykonaniu, stworzyli cały film, który następnie został uroczyście zaprezentowany i udostępniony w przestrzeni internetowej. Odbiorcami projektu była młodzież z terenu Bielawy, ale także nauczyciele i opiekunowie. Osoby realizujące projekt: Jarosław Florczak, Natalia Hiler, Iwona Gryś. Opieka merytoryczna z ramienia operatora programu "BMK na DŚ" – Maciej Borowski.

Inne w tych kategoriach:

https://www.traditionrolex.com/30