11 Festiwal Filmów dokumentalnych Okiem Młodych w Świdnicy - zapowiedź

Partnerzy DOKIS Zwiastuny / Zapowiedzi Festiwale

Motywem przewodnim Festiwalu są„Inni”. Filmy, dyskusje, spotkania i wydarzenia towarzyszące pomogą nam pokazać, że inność oraz odmienność dotyczą wielu sfer życia, tak naprawdę poczucie wyobcowania i zagubienia w rzeczywistości towarzyszy nam niemal na każdym kroku, na kolejnych etapach życia: od wieku nastoletniego po późną starość. Nie musimy mieć odmiennego od większości koloru skóry czy wyznawać innej religii, by bywać odmieńcami. Podczas „Okiem Młodych” chcemy przekonywać, że wszyscy się różnimy, każdy jest inny, a przez to ciekawy i fascynujący. Marzy nam się, by tegoroczna odsłona stała się manifestacją poparcia dla odmienności. Bo – parafrazując – „inne jest piękne”!


O festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych “Okiem Młodych” jest imprezą poświęconą poszukiwaniom twórczym w obrębie opowiadania dokumentalnego, zarówno filmu dokumentalnego, jak i Cinematic VR, web-doków, ale również reportażu literackiego czy fotografii dokumentalnej. Dla Festiwalu “Okiem Młodych” młodość oznacza świeżość spojrzenia, otwartość na eksperyment, skłonność do ryzyka.

Filarami tak zaprogramowanego wydarzenia filmowego są: Europejski Konkurs Dokumentalnych Filmów Krótkometrażowych, Konkurs Młodzieżowy oraz sekcja nowych dokumentów pełnometrażowych, a także zestaw wydarzeń towarzyszących, zmieniających się co roku i dopasowanych do tematu przewodniego danej edycji. Organizowaliśmy: Przegląd najlepszych doświadczeń dokumentalnych cinematic VR „Czasoprzetrzenie”, wystawy fotografii dokumentalnej, spotkania wokół interaktywnych projektów w ramach współpracy ze StoryCode WAW i wiele innych.

Inne w tych kategoriach: