"Lśnienie" - wystawa Witolda Śliwińskiego - [Wrocław]

gdzie: Wrocław, Galeria Versus, ul. Jatki 11
kiedy: 2018-05-19 19:00 - 2018-05-19 20:00
bilety: Wstęp darmowy
organizator: Galeria Versus na Jatkach
Szkło jest dla Witolda materiałem pięknym, tajemniczym, ale też piekielnie trudnym,niebezpiecznym i wymagającym. W Galerii Versus zobaczymy efekt poszukiwania przez Artystę nowych rozwiązań w kształtowaniu szklanych form, zestawiania ich z nowymi, zaskakującymi materiałami.Prezentowane rzeźby to także wynik ciągłego testowania możliwości i kondycji twórcy i tworzywa.
 
Szkło jest dla twórcy materiałem pięknym, ale piekielnie trudnym i wymagającym. Aby osiągnąć cel, zamierzony efekt, trzeba poświęcić mu dużo czasu i pracy. I to mnie cieszy - cieszy mnie czas, który spędzam na zmaganiu się ze szklaną materią” 

Szkło to dziwna substancja. Z jednej strony wymagająca – żądna skupionej uwagi i rozlgłej wiedzy. Z drugiej - wyrazista, a zarazem chętna do zmian. Jako materia może być poddana różnego rodzaju działaniom i technikom. Szkło może być zabarwiane, wyciągane, stapiane, rozciągane, cięte, dmuchane, tłuczone i na nowo łączone. Idąc tym tropem Witold Śliwiński rozpoczął ostatnio eksperymenty z formami szklanymi łączonymi z innymi materiałami, zwłaszcza z przeciwstawnymi, jak metal czy drewno. Zmienia to ich charakter, niejako niwelując sztywność i siłę ich substancji. 
 
Witold Śliwiński cały czas poszukuje nowych rozwiązań w kształtowaniu form artystycznych i zdobienia ich nowymi, zaskakującymi elementami, wciąż na nowo testuje możliwości i kondycję szklanej materii. W tym kontekście artystyczne efekty prac są wypadkową zarówno doświadczenia i dojrzałości twórczej, jak i pasji eksperymentatorskiej połączonej z odwagą i ryzykiem działań nowatorskich.Efekt tych działań to zbiór obiektów prezentowanych wystawie "Lśnienie"
Serdecznie zapraszamy do tajemniczego i magicznego świata szkła Witolda Śliwińskiego
 
Kurator wystawy Pati Dubiel