Z PAMIĘTNIKA "ŁOWCY CHMUR" - CZYLI JAK I DLACZEGO MIERZYMY ZANIECZYSZCZENIE ATMOSFERY

 

partner: Centrum Rozwoju Zawodowego "Krzywy Komin"
gdzie: CRZ Krzywy Komin, Dubois 33-35A, Wrocław
kiedy: 2017-03-04 12:00 - 2017-02-04 14:00
bilety: Wstęp darmowy
opis:

04.03.2017, 12.00-14.00

 

 

„Wrocław – łączy nas ciepło!” to nie kolejny nudny zielony projekt – o nie! Mamy zamiar przeprowadzić dzieciaki przez cały proces walki o lepsze powietrze we Wrocławiu. Zapraszamy do zabawy, dialogu i działania! Wspólnie z naukowcami, specjalistami, społecznikami rozłożymy powietrze i smog na czynniki pierwsze! Przed nami cykl nieszablonowych warsztatów i wycieczek, które wyposażą nas nie tylko w wiedzę na temat ekologii, ale przede wszystkim zainspirują do poszukiwania rozwiązań realnych problemów miejskiego ekosystemu. Eksperymenty, obserwacje nieba, opanowywanie katastrof naturalnych, tworzenie manifestów, projektowanie lepszego miasta, sonda uliczna na temat smogu – to wszystko już za chwileczkę, już za momencik! 

Marzy nam się oddychanie czystym powietrzem! Kochamy nasze miasto … SMOGOWI zatem mówimy NIE! Zaczynamy od zmian w nas samych, tych małych i tych dużych. Potrzebujemy wiedzy, dialogu i działania! Naszą ekologiczną przygodę czas zacząć!

4 marca, zapraszamy na wycieczkę i warsztaty   „Z pamiętnika Łowcy Chmur” … czyli jak i dlaczego mierzymy zanieczyszczenie atmosfery.

Wpadniemy do Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytet Wrocławski, ul. Kosiby 8 we Wrocławiu. W praktyce sprawdzimy jak działają pomiary skażenia atmosfery. Niezwykle ważne nie tylko dla specjalistów, ale także dla nas, mieszkańców Wrocławia! Nabierają szczególnego znaczenia w miarę, jak coraz mocniej odczuwamy skutki nadmiernej emisji zanieczyszczeń przez człowieka – czyli tego paskudnego smogu, który dusi nas od kilku tygodni. Obszar Wrocławia jest idealnym terenem dla tego typu badań, jednak nie mniej ważnym poligonem są również delikatne i bardzo wrażliwe ekosystemy górskie. W skład metodyki badawczej, poza pomiarami parametrów powietrza suchego i hydrometeorów (opadów i osadów atmosferycznych), opowiemy także o badaniach pokrywy śnieżnej, a nawet pokażemy badania próbek drewna leśnych drzew.

Dodatkowo sprawdzimy, co dzieje się z palonymi substancjami i organizmami poddanymi działaniu dymu – czeka nas nie tylko teoria, ale także ekscytujące eksperymenty!

Zastanowimy się wspólnie, co możemy z tym zrobić? Jak możemy zapobiegać zanieczyszczaniu powietrza dymem z palonych śmieci? Jak chronić nasze zdrowie? Tego i wiele więcej dowiemy się na spotkaniu w Zakładzie Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego.

zapisy:

http://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/z-pamietnika-lowcy-chmur/

https://www.traditionrolex.com/30