VIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Efemerycznej Konteksty - [Sokołowsko]
http://www.contexts.com.pl/pl/artysci-2
CZWARTEK 26 LIPCA
15.00 Inauguracja festiwalu | Bożenna Biskupska, Zuzanna Fogtt, Andrea Pagnes, Małgorzata Sady | przed Sanatorium
15.30 Otwarcie wystawy | Józef Robakowski Krew facebooka / Blood of Facebook | sala multimedialna
16.00–16.30 otwarcie wystaw i instalacji:
Mirosław Bałka | video instalacja Apple T | wieża
Krzysztof Zarębski | dokumentacja performance Kontakt Bezpośredni / Direct Contact | wieża Sanatorium
Sebastian Burgos i ALPERoA | wystawa rysunków i fotografii | wieża Sanatorium
Bożenna Biskupska | Rysunek rzeźby w procesie powstawania / A drawing of a sculpture in the
Marcel Sparmann | wystawa | kinoteatr Zdrowie
16.30–17.10 Márcio Carvalho | performance Demythologize That History and Put it to Rest / (Zdemitologizujmy tę historię i dajmy jej spokój) | czarna sala Sanatorium
17.20–17.50 Zbigniew Szumski | projekcja/instalacja: Kuszenie świętego ciała / The Temptation of the Holy Body | czarna sala
18.00–19.00 PRZERWA
19.00 Horacy Muszyński | pokaz filmu Robakowski The Remake | kinoteatr Zdrowie
19.10–20.10 Łukasz Guzek i Józef Robakowski | spotkanie autorskie: Rekonstrukcja sztuki akcji w Polsce / Reconstruction of Action Art in Poland | kinoteatr Zdrowie
20.20–20.50 Bloom Collective (Erik Griswold, Vanessa Tomlinson, Renata Buziak, Vicki Kelleher, Jan Baker-Finch) | działanie wielopoziomowe/multidyscyplinarne Piano Bloom | przed Villa Rosa
21.15-22.15 Józef Robakowski | projekcja: zestaw autorski | kinoteatr Zdrowie
22.15-22.25 Piotr Kędzierski | PLATFORMA OTWARTA / OPEN PLATFORM | eksperyment audiowizualny / audio-visual experiment | kinoteatr Zdrowie
22.30–23.00 Christian Blandhoel | performance dźwiękowy IJIN | kinoteatr Zdrowie
23.10–23.40 Volodymyr Topiy | performance Powietrze / Air | przed sanatorium
PIĄTEK 27 LIPCA
4.30 Stanisław Łubieński | Spacer ornitologiczny | start przed Villa Rosa
7.00–9.00 a.w. performance: To art czy nieart? / Art or Non-art? | skwer koło sklepu
rano | godziny odjazdu autobusów a.w. | performance: To art czy nieart? / Art or Non-art? | przystanek autobusowy
codziennie przez kilka godzin Sofi Zezmer Portrety Słowne (Word Portraits) | ulica Główna
Konrad Trzeszczkowski | PLATFORMA OTWARTA / OPEN PLATFORM | performance Ice Meat | przestrzeń publiczna
12.10–12.30 Mariola Albinowska | PLATFORMA OTWARTA / OPEN PLATFORM | performance: The Stranger | przed sanatorium
12.30–13.00 Mariya Hoyin | performance Bez tytułu / Untitled | przed sanatorium
13–14.00 a.w. | performance: To art czy nieart? / Art or Non-art? | ośrodek Biały Orzeł
14.15–15.00 Teatr Cinema | prezentacja Miejsca w miejscu (Zbigniew Szumski) | kinoteatr Zdrowie
15.10–16.30 VestAndPage | projekcja filmu sin∞fin – Performances at the Core of the Looking-Glass (sin∞fin – Performance w samym środku lustra) + spotkanie / Q&A | kinoteatr Zdrowie
16.30–17.15 Przepraszam (Ola Kozioł i Suavas Lewy) | działanie dźwiękowe Bez tytułu /Untitled | kinoteatr Zdrowie
17.30–19.00 PRZERWA
19.00–20.15 Dorota Masłowska | prezentacja książki Inni ludzie (rozmowa ze Stanisławem Łubieńskim) oraz prezentacja wideoklipów |kinoteatr Zdrowie
20.20–20.50 Bloom Collective (Erik Griswold, Vanessa Tomlinson, Renata Buziak,
Vicki Kelleher, Jan Baker-Finch) | działanie wielopoziomowe/multidyscyplinarne Piano Bloom | przestrzeń publiczna, okolica Villa Rosa
21.00 Maciej Połynko i Małgorzata Wasilek | instalacja Sześcian dynamiczny / Dynamic cube | park | obiekt eksponowany przez cały festiwal
21.00–22.00 Susanne Weins | performance Melancholic Body (Melancholijne ciało) | czarna sala
od 22.00 Małgorzata Markiewicz | działanie: Spalanie / Combustion | park
22.30–22.50 Gim Gwang Cheol | performance Feel the Paper (Poczuj papier) | czarna sala
23–23.20 Igor Stahniv | performance Bez tytułu / Untitled | przed sanatorium
od 23.40 Wykwitex (Karolina Balcer, Janusz Czyżewicz, Jagoda Dobecka, Miłosz Flis, Martyna Muth, Iwona Ogrodzka, Anita Welter) | działanie multimedialne Bez tytułu / Untitled | kinoteatr Zdrowie
SOBOTA 28 lipca
codziennie przez kilka godzin Sofi Zezmer Portrety Słowne (Word Portraits) | ulica Główna
Konrad Trzeszczkowski | PLATFORMA OTWARTA / OPEN PLATFORM | performance Ice Meat | przestrzeń publiczna
od 12 Natalia Kopytko i Marcin Sipiora | PLATFORMA OTWARTA / OPEN PLATFORM | instalacja Sól(nie) tej ziemi The Salt of (not) This Earth | przy sanatorium
12.10–12.30 Oleksandr Maksymov i Marianna Maksymova | performance Bez tytułu / Untitled |przed sanatorium
12.40–12.50 Petro Ryaska | performance Bez tytułu / Untitled | przed sanatorium
od 13 a.w. | obiekt To art czy nieart? / Art or non-art? | przestrzeń publiczna | obiekt pozostawiony na kilka godzin
13.00–13.30 Alastair MacLennan | performance Wave by Waive | strumień przy drodze do Villa Rosa
13.40–14.10 Zbigniew Benedyktowicz | prezentacja Miejsca w Miejscach, Konteksty w Kontekstach | kinoteatr Zdrowie
14.20-14.40 Ewa Zarzycka | performance Wobec/ In Relation | foyer kinoteatru Zdrowie
14.50–15.15 Park Kyeong Hwa | performance Fishbowl (Akwarium) | kinoteatr Zdrowie
15.30–16.30 ALPERoA i Sebastian Burgos | performance M.T. III (Minutos de Tension III / Minuty napięcia III) | czarna sala
16.45–17.45 Alicja Cichowicz i Elżbieta Janicka | rozmowa o książce W kręgu neoawangardy – Warsztat Formy Filmowej / In the Neo-avant-garde Circle – the Workshop of the Film Form + pokaz filmów Warsztatu Formy Filmowej | kinoteatr Zdrowie
17.45–19.00 PRZERWA
19.00–19.40 Tanja Brüggemann i Anna Hauf | performance AMA | czarna sala
19.50–20.50 Studio Marka Serafińskiego | prezentacja Miejsca w miejscu (Małgorzata Bosek) | kinoteatr Zdrowie
21.00–21.40 Susanne Weins | wykład / lecture Voice: the iInvisible Foreign Body | kinoteatr Zdrowie
od 21.50 Małgorzata Markiewicz | działanie Spalanie (Combustion) | park
22.30–23.15 Nikola Benčova | performance a forest that became all eyes : Abuela. Boka. Xibalba. (las który zamienił się we wzrok : Abuela. Boka. Xibalba.) | czarna sala
23.20–24.00 Performance grupowy prowadzony przez Andrea Pagnes / group performance introduced by Andrea Pagnes | uczestniczą / featuring ALPERoA, Sebastian Burgos, Marcio Carvalho, Gim Gwang Cheol, Park Kyeong Chwa, Susanne Weins, Gisela Hochuli, Małgorzata Sady | czarna sala
24.00 Bloom Collective (Erik Griswold, Vanessa Tomlinson, Renata Buziak,
Vicki Kelleher, Jan Baker-Finch) działanie wielopoziomowe/multidyscyplinarne Piano Bloom | przestrzeń publiczna
NIEDZIELA – 29 LIPCA
4.30 Bloom Collective (Erik Griswold, Vanessa Tomlinson, Renata Buziak,
Vicki Kelleher, Jan Baker-Finch) działanie wielopoziomowe/multidyscyplinarne Piano Bloom | przestrzeń publiczna
11.45–12.30 Festiwal Hvitsten Salong | prezentacja Miejsca w miejscu (Anne Weyer Larsen) | kinoteatr Zdrowie
12.45–13.45 Studio Marka Serafińskiego | Miejsca w miejscu, pokaz filmów, wprowadzenie Małgorzata Bosek | kinoteatr Zdrowie
od 14.00 Zweintopf | interwencja Bez tytułu / Untitled | przestrzeń publiczna
14.30 Sofi Zezmer | wystawa Portrety Słowne / Word Portraits (efekt działania podczas festiwalu) |
15.00–16.00 William Kentridge | projekcja filmów animowanych i filmu dokumentalnego How We Make Sense of the World / Jak rozumiemy świat| kinoteatr Zdrowie
16.00–16.30 Josef Sprinzak | performance Co moja babcia powiedziała Franciszkowi Józefowi (What My Grandmother Said to Franz Josef) | czarna sala
16.45–17.15 Tanja Brüggemann i Conny Zenk | pokaz filmów AOA I Skizze A i REGLOS – IMMOTO | kinoteatr Zdrowie
17.15–17.45 Taras Pastushchuk | performance Bez tytułu / Untitled | park
17.45–19.00 PRZERWA
19.10–20.10 Gim Gwang Cheol i Park Kyeong Hwa | performance Logic Alchemy #4, #5, #6 (Logiczna Alchemia) | czarna sala
20.20–20.40 Gisela Hochuli | performance Das Rote Tuch (Czerwony materiał) | fontanna
20.50–21.10 Mykhajlo Barabash | performance Way of Knowing | kinoteatr Zdrowie
21.20–21.50 Małgorzata Potocka | pokaz filmu Koji Kamoji. Modlitwa do bytu/A Prayer to Being- Koji Kamoji | kinoteatr Zdrowie
22.00–22.30 Lady Gaby | PLATFORMA OTWARTA / OPEN PLATFORM | performance I Liberate Myself | kinoteatr Zdrowie
od 23.00 Bartłomiej Chmara, Karolina Karnacewicz, Kinga Maluga | PLATFORMA OTWARTA / OPEN PLATFORM |performatywna instalacja audio-wizualna Promień/ Ray | czarna sala
PONIEDZIAŁEK 30 LIPCA
12.00–12.30 Bloom Collective (Erik Griswold, Vanessa Tomlinson, Renata Buziak,
Vicki Kelleher, Jan Baker-Finch) | działanie wielopoziomowe/multidyscyplinarne Piano Bloom | przy Villa Rosa
Ponad 50 artystów i artystek z pięciu kontynentów, część z nich po raz pierwszy w Polsce. Działania perfomatywne, realizacje dźwiękowe, instalacje, interwencje w przestrzeni publicznej, otwarta scena dla młodych twórców, projekcje filmowe i wystawy. To wszystko kryje w sobie program 8. Kontekstów, których tematem przewodnim jest „Obce ciało”. Artyści biorący udział w festiwalu podejmą próbę odpowiedzi na pytanie czy sztuka jest ciałem obcym w społeczeństwie czy może jej integralnym elementem. Z głównym tematem festiwalu zmierzą się w pierwszej kolejności performerzy zaproszeni do Sokołowska przez współkuratorów części performance – włosko-niemiecki duet VestANdPage, w tym m.in. lubujący się w absurdzie duet Zweintopf z Austrii, laureatka nagrody Swiss Performance Award – Gisela Hochuli, najpłodniejszy artysta performance z Azji – Gim Gwang Cheol, chilijski performer z kolektywu Par de Patoz – Alvaro Peredo Roa oraz Márcio Carvalho – artysta wizualny, performer, współkurator pierwszego biennale live art w Afryce Zobaczymy również wideo instalację jeden z najwybitniejszych współczesnych rzeźbiarzy – Mirosława Bałki,realizację dźwiękową łódzkiego multidyscyplinarnego duetu Przepraszam oraz performance głosowy Josefa Spiznaka z Izraela. W programie Kontekstów znalazło się również spotkanie z pisarką Dorotą Masłowską, która na festiwalu pokaże swoje wideoklipy oraz wielopoziomowe działania pięcioosobowej grupy artystów z Australii – Bloom Collective.