ZIELONO MI! Święto Wrocławia na Różance - [Wrocław]

 

organizator: Centrum Kultury AGORA
partner: Centrum Kultury Agora
gdzie: Różanka, Wrocław
kiedy: 2017-06-23 19:00 - 2017-06-24 22:00
bilety: Wstęp darmowy
program:

23 czerwca 2017 / 19:00 – 20:30 / Sala teatralna

ZIELONA WIECZORYNKA W CK AGORA: Amazonia. Przygody małpki Sai

24 czerwca 2017 / 15:00 – 21:30

Dzień bez samochodu!

CHWASTOŻERCY / 15:00 – 18:00

Warsztaty kulinarne, w trakcie których dowiemy się, co niedocenianego, a zdrowego i pięknego rośnie w przydomowych ogródkach, w lesie  i na polanach. Ukoronowaniem warsztatów będzie poczęstunek dla uczestników i ich bliskich.

STROJNE DRZEWA / 15:00 – 18:00

Drzewa  zagrają pierwsze skrzypce! Będziemy je zdobić w kwiaty, lampiony i girlandy. Pozwolimy małym uczestnikom i ich rodzinom na piękną zabawę w przestrzeni, która na ten dzień, zamieni się w fantastyczny ogród.

wrocłaWIANKI / 15:00 – 18:00

Nie każda panna umie upleść świętojański wianek, a być może chciałaby spróbować starych ludowych sposobów na znalezienie wielkiej miłości? Nasze warsztaty z plecenia wianków na pewno zadowolą nawet najbardziej wymagające wrocławianki. Po zakończeniu zajęć, przy rytmach radosnych bębnów, będziemy puszczać nasze kompozycje na Starej Odrze w pobliżu Centrum Kultury AGORA.

SADZIMY SIĘ! / 15:00 – 18:00

Z pomocą wykwalifikowanego ogrodnika stworzymy miejski ogródek przed Centrum Kultury AGORA. Przez całe wakacje będziemy mogli doglądać naszych sadzonek i cieszyć oko zielenią.

GRA MIEJSKA – W POSZUKIWANIU KWIATU KARŁOWIC / 15:00 – 18:00

Gra miejska inspirowana Baśnią Nocy Świętojańskiej Jana Kasprowicza. Uczestnicy nie tylko poznają niesamowite miejsca naszego osiedla, ale także poznają fantastyczne postaci i być może odnajdą wyjątkowy skarb…

ODCISKI MAMY ZIEMI / 15:00 – 18:00

Warsztaty z wykorzystaniem prasy drukarskiej – odbijanie na papierze unikatowych wzorów z żywych roślin: liści, kwiatów, owoców i warzyw.

STREFA DZIECIOKA / 15:00 – 18:00

Animacje dla najmłodszych – malowanie wielkoformatowe, kwiatowy dywan i łowienie kwiatuszków z basenu.

TEATRZYK KAMISHIBAI I ABORYGEŃSKIE WARSZTATY / 15:00 – 18:00

Aborygeńska legenda „O gąsienicy, która zmieniła się w motyla i o tym, dlaczego ptaki wiją gniazda” opowiedziana dzięki ilustracjom i czytaniu na żywo, warsztaty plastyczne: aborygeńskie albumy i kije deszczowe.

  

WYSTAWA

KAZANIE DO KWIATKÓW / Galeria CK Agora

Wystawa starych fotografii i printów z archiwalnych zbiorów Klasztoru Ojców Franciszkanów (Kościół św. Antoniego we Wrocławiu-Karłowicach).

  

 KONCERTY

RHIANNON Celtic Band/ 15:00

Irlandzki folk na wrocławskiej trawie! Muzycy sprawią, że najcięższe nogi poderwą się do podskoków!

ŜANĜO - Zmiana Wibracji Ziemi / 18:00

Grupa prezentuje muzykę i taniec wpisując się w nurt World Music – Muzyka Świata. Idea przyświecająca działaniom twórczym to prezentacja elementów tradycji wszystkich kontynentów kuli ziemskiej jako zintegrowanej wspólnoty. Artyści biorący udział w przedsięwzięciu to globtroterzy chłonący kulturę świata, uczący się gry od mistrzów z Afryki, Ameryki, Azji, Australii i Europy.

POTAŃCÓWKA / 20:00

Pójdę boso…, Chodź pomaluj mój świat i Dmuchawce, latawce, wiatr! Piękne polskie znane i folkowe piosenki do wspólnego tańca i śpiewania – zarówno dla starszych, jak i najmłodszych gości CK Agora! 

INNE

Pochód z wiankami nad Odrę przy radosnych rytmach bębnów / 19:30

Pochód uczestników Zielono mi! wraz z muzykami ŜANĜO i pracownikami CK Agora, wspólne puszczanie wcześniej przygotowanych w trakcie warsztatów wianków na wodę zgodnie z dawnymi tradycjami.

KARMA BUS / 15:00 – 22:00

Foodtrack oferujący zdrowe jedzonko i napoje.

PIKNIKOWANIE PRZED CK AGORA / 15:00 – 22:00

Możliwość rozłożenia kocyków, strefa na jednorazowego grilla i strefa relaksu dla starszych i młodszych. Poczęstunek dla grillujących w postaci sezonowych warzyw i owoców.

SCHRONISKO DLA ROŚLIN / 23 czerwca – 1 września 2017

Schronisko dla roślin powstanie z myślą o tych, którzy wyjeżdżają na wakacje, a nie chcieliby, żeby ich zieloni podopieczni podupadli na zdrowiu z powodu braku wody czy też samotności. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji i oddaniu w dobre ręce swoich ulubieńców.

KSIĄŻKA NA KOCYKU

Czytanie na świeżym powietrzu!

opis:

ZIELONO MI! Święto Wrocławia w Centrum Kultury Agora to okazja do integracji i twórczego spędzania czasu dla mieszkańców Osiedla Karłowice-Różanka. Chcemy uczynić Święto Różanki – Miasta Ogrodu wydarzeniem na świeżym powietrzu, otwartym i bezpłatnym. Skupimy się na lokalnych walorach osiedla – jego historii, położeniu i mieszkańcach. Przestrzeń wokół Centrum Kultury Agora zakwitnie: w przenośni i dosłownie.