Festiwal "Nowowiejski - Świdnica - Organy" - [Świdnica]

 

partner: Świdnicki Ośrodek Kultury
gdzie: Świdnica
kiedy: 2017-05-07 14:00 - 2017-12-26 16:00
bilety: Wstęp darmowy
opis:

Festiwal „Nowowiejski - Świdnica - Organy” to cykl 11 koncertów w Kościele Pokoju i w kościele św. Józefa w Świdnicy, podczas których wykonywana będzie muzyka Feliksa Nowowiejskiego.


W ramach Festiwalu wystąpią znakomici muzycy z Polski i zza granicy, organiści, soliści - śpiewacy i skrzypek, a także Chór Kameralny Ad Libitum pod dyrekcją Izabelli Zieleckiej-Panek. Od maja do grudnia 2017 roku w Świdnicy będziemy mogli usłyszeć muzykę organową i około organową Feliksa Nowowiejskiego, a także pokrewnych mu kompozytorów. Pragniemy ukazać sylwetkę tego niezwykłego twórcy w szerszym kontekście epoki, w której tworzył.
Przy okazji koncertów muzycy wystąpią także podczas nabożeństw w Kościele Pokoju - „Hohe messe”, by uświetnić uroczystości kościelne wyjątkową muzyką.
Inauguracja Festiwalu odbędzie się 7 maja, w niedzielę, o godzinie 19.00 w Kościele Pokoju w Świdnicy.


Festiwal dofinansowano przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Nowowiejski 2017” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.


Organizatorami Festiwalu są Fundacja Wspierania Kultury Muzycznej Chorda Auxit, Urząd Miejski w Świdnicy i Świdnicki Ośrodek Kultury.

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny!
Serdecznie zapraszamy!
www.chorda-auxit.pl

Festiwal „Nowowiejski - Świdnica - Organy” 
7 maja - 26 grudnia 2017 r.
Świdnica

 

[źródło: materiały organizatora]