Dni Sycowa 2017 - [Syców]

Święto Miasta 

organizator: Centrum Kultury w Sycowie
partner: Centrum Kultury w Sycowie
gdzie: stadion miejski Syców
kiedy: 2017-05-18 18:00 - 2017-05-21 23:00
bilety: Wstęp darmowy
wykonawcy:


DE MONO

2017 rok to dla zespołu DE MONO bardzo ważny czas. Muzycy świętują 30 lat wspólnego grania na scenie. Z tej okazji od marca podróżują po całej Polsce spotykając się z fanami podczas koncertów w ramach trasy 30/30.

W trakcie trzydziestu występów na trzydziestolecie DE MONO prezentuje utwory ze swojego najnowszego krążka XXX. Longplay nagrany w stylowych, akustycznych wersjach zawiera dwanaście piosenek stanowiących przekrój twórczości grupy od początku jej istnienia. Na krążku znalazły się tak znane hity jak: Kochać inaczejStatki na niebiePóki na to czasMoje miasto nocą czy Zostańmy sami. Całość otwiera premierowy singiel Próżno nie chcę czekać na twoją miłość, który jest coverem Waiting in Vain – jednego z wielu hitów Boba Marley’a.

GRUBSON

Tomasz Iwańca znany jako GrubSon to polski raper i producent muzyczny.

Muzyką zainteresował się na początku lat 90. za sprawą brata, który był lokalnym promotorem i organizatorem imprez.

Pierwszy skład z którym rozpoczął współpracę nosił nazwę Po-3na Rożnica (Twórca, Max, Rav) - było to pod koniec 1997 roku. Grupa po przemianowaniu nazwy: najpierw na Czwarta Zmiana (po dołączeniu Jaco), a następnie Twórca Skład wydała jeden album „Przez cały czas” w 2001 roku. Chwilę później została rozwiązana.

Rok później, wraz z GRF, Zorzą i Aro, GrubSon powołał do życia nowy skład, Wolność Słowa. W 2002 roku formacja wydała pierwszy materiał demo, W.S.quad – „Wolność Słowa”, który jak się okazało, był jedynym materiałem nagranym w takim składzie.

GrubSon jednak nie zrezygnował z grania hip-hopu. Na przełomie 2003 i 2004 roku wypuścił swój solowy „nielegal” zatytułowany „N.O.C. (Nowiny-Osiedle-Chabrowa).

W międzyczasie raper podjął współpracę z różnymi hip-hopowymi wykonawcami, m. in.: ZyebOneKilla tworząc duet 2G (Dwóch Grubasów), z zespołem Bezkres (wspólne projekty firmowali szyldem Wspólny Mianownik Sound System) oraz z Metrowym, z którym stworzył koncertowy duet GrubSon&Metrowy.

W 2007 roku Tomek wygrał konkurs na trzecią producencką płytę Magiery i L.A. i nagrał kawałek „Wyrok”, który stał się singlem promującym album wspomnianych producentów. Do kompozycji powstał klip z gościnnym udziałem DonGURALesko, Juniora Stressa i Fokusa.

19 sierpnia 2009 roku nakładem MaxFloRec ukazał się pełnoprawny album rapera zatytułowany „O.R.S.”

Łukasz Szczepanik

Wokalista – Aktor – Autor tekstów

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz adept Zarządzania Kulturą Uniwersytetu Jagiellońskiego (studia podyplomowe). Ukończył także Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną I st. w rodzinnym  Sycowie (gitara klasyczna).

Jako aktor współpracował  m.in. z takimi reżyserami jak Andrzej Wajda, Jerzy Stuhr, Janusz Józefowicz, Wojciech Kościelniak  (u którego debiutował główną rolą w musicalu „Hair” w 2010 roku). Współpracował z Gliwickim Teatrem Muzycznym, teatrem Łaźnia Nowa, Teatrem Współczesnym w Krakowie, a obecnie z Krakowskim Teatrem Variete. Ponadto, pojawił się epizodycznie w „Na dobre i na złe”, „Pierwszej miłości”, „Barwach szczęścia” i „Ojcu Mateuszu”. Ma na swoim koncie udział w wielu reklamach telewizyjnych.

Od maja 2016 roku jest Asystentem Dyrektora Naczelnego i Artystycznego w Krakowskim Teatrze Variete. Jako asystent reżysera, Janusza Szydłowskiego, pracował przy produkcji „Variete Film Show” oraz „Dziewczyna z plakatu”, do którego napisał wszystkie teksty piosenek.

Jest Laureatem Stypendiów Prezesa i Rady Ministrów oraz Rektora PWST.  


JUMPER
„Zaczaruj mnie” „Olka krejzolka” „ Czarna jest z……a” – to największe hity zespołu Jumper, które na YouTube mają ponad 700 tys. wyświetleń. To właśnie z tymi utworami kaliska grupa disco polo przemierza całą Polskę, żeby bawić publiczność.
Założycielem formacji jest Mariusz Jumper, który od samego początku jest kompozytorem, wokalistą oraz autorem tekstów większości utworów jakie prezentuje zespół. Jumper swoją działalność artystyczną rozpoczął na początku roku 2014. 

 


program:

Imprezy towarzyszące:

18.05.2017
17.00 X  MIĘDZYPRZEDSZKOLNY FESTIWAL PIEŚNI I TAŃCA „RAZ NA LUDOWO” (SALA WIDOWISKOWA CENTRUM KULTURY W SYCOWIE)

19.05.2017
10.00  XI BIEGI PRZEŁAJOWE DZIECI I MŁODZIEŻY (PARK MIEJSKI)
18.00  NOC MUZEÓW – PSZCZOŁY W MUZEUM (MUZEUM REGIONALNE W SYCOWIE)
19.00 KONCERT CHÓRÓW:

CAMPANELLA PSM I ST.W SYCOWIE
OLEŚNICKI CHÓR KAMERALNY APASSIONATA
WADEMEKUM
INCH ALLAH – LISA GRETZINGER Z MIASTA PARTNERSKIEGO MALSH
                                    (KOŚCIÓŁ EWANGELICKO-AUGSBURSKI W SYCOWIE)

20.05.2017
11.00 MISTRZOSTWA SYCOWA W ŁUCZNICTWIE TRADYCYJNYM (OBOK HALI MOSIR ALEJA NAD WAŁEM)
21.05.2017
10.00 IV GRAND PRIX TENISA STOŁOWEGO (HALA MOSIR)
 
 
STADION MIEJSKI
SOBOTA
15.00 PROGRAM ARTYSTYCZNY PLACÓWEK OŚWIATOWYCH
16.00 MINI DISCO Z KACZKAMI DZIWACZKAMI
16.30 PROGRAM ARTYSTYCZNY CK: TANCERZE
17.30 PROGRAM ARTYSTYCZNY CK: ASSOL
18.00 ŁUKASZ SZCZEPANIK – KONCERT
19.00 PROGRAM ARTYSTYCZNY CK: ASSOL
20.00  GWIAZDA WIECZORU DE MONO
22.00 JUMPER – KONCERT
23.00 -1.30 ZABAWA TANECZNA Z DJ

STADION MIEJSKI
NIEDZIELA
15.00 PROGRAM ARTYSTYCZNY PODOPIECZNYCH WTZ
15.15 PROGRAM PLACÓWEK OŚWIATOWYCH I ARTYSTYCZNYCH
16.30 PROGRAM ARTYSTYCZNY CK: ASSOL
17.00 SYCOWIACY – KONCERT ZESPOŁU
18.00 ZESPÓŁ PRZEWLEKŁEGO ZMĘCZENIA – KONCERT
19.00 PROGRAM ARTYSTYCZNY CK: ASSOL
19.30 FINAŁ LOTERII „ SYCOWIANIE DLA KULTURY”
20.00 GRUBSON
 
 
DODATKOWE ATRAKCJE: LUNAPARK, LOTERIA FANTOWA „SYCOWIANIE DLA KULTURY”
opis:

Dni Miasta to jedna z najważniejszych imprez kulturalnych integrująca mieszkańców gminy Syców i regionu. Każdego roku w przedsięwzięciu tym biorą udział tysiące uczestników. Dni Sycowa odbędą się 20-21 maja 2017 r. na stadionie miejskim. Wydarzenie uświetnią swą obecnością zespoły: DE MONOGRUBSON, JUMPER oraz Łukasz Szczepanik. Oprócz aspektu rozrywkowego przedsięwzięcie to będzie okazją do zaprezentowania lokalnych twórców, artystów. 

Sponsorem Strategicznym Dni Sycowa 2017 jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Wydarzenie jest edycją festiwalu: Dni Sycowa