17. Tydzień Kina Hiszpańskiego - Kino Nowe Horyzonty - [Wrocław]

 

partner: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu
gdzie: Wrocław, Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21
kiedy: 2017-03-24 00:00 - 2017-03-30 00:00
bilety: Wstęp płatny
opis:

Tydzień Kina Hiszpańskiego to coroczny przegląd najciekawszych produkcji z Półwyspu Iberyjskiego. Festiwal prezentuje najciekawsze filmy z ostatnich lat, które odzwierciedlają bogactwo gatunkowe i tematyczne nowego kina hiszpańskiego.

TKH skierowany jest zarówno do miłośników języka i kultury hiszpańskiej, jak i do osób lubiących dobre kino. W programie prezentowany jest szeroki przekrój hiszpańskiej kinematografii, od hitów kasowych, przez kameralne kino artystyczne, po przejmujące dokumenty, a różnorodność gatunkowa i tematyczna sprawia, że każdy widz znajdzie coś dla siebie. Prezentowane są najgłośniejsze i najbardziej intrygujące nowe hiszpańskie filmy, w większości niepokazywane wcześniej w Polsce. Wśród nich produkcje z najważniejszych międzynarodowych festiwali oraz zdobywcy prestiżowych nagród.

W programie Tygodnia znalazł się Powrót do miłości (La reconquista), subtelny romans przywodzący na myśl dzieła francuskiej Nowej Fali. Film Jonasa Trueby, znanego festiwalowej publiczności reżysera Wszystkie piosenki są o mnie (12. TKH), zadebiutował w konkursie głównym ubiegłorocznego festiwalu w San Sebastián. Kameralna czarna komedia Jednooki król (El rey tuerto) to z kolei rozpisana na cztery postacie adaptacja sztuki teatralnej o zderzeniu dwóch nieprzystających do siebie politycznie światów. Popularne kino rozrywkowe reprezentuje komedia romantyczna Musimy porozmawiać (Tenemos que hablar) w reżyserii Davida Serrano z udziałem gwiazd hiszpańskiego kina Hugo Silvy (Przelotni kochankowie, Ta noc jest moja, 16. TKH) i Michelle Jenner (Julieta).

Bilety do nsbycia w kasie kina.

Informacja pochodzi z materiałów prasowych organizatora: www.kinonh.pl