Fresh Design 2017 - Młoda Europa o Designie - "BIKEABILITY"

 

partner: Centrum Rozwoju Zawodowego "Krzywy Komin"
gdzie: Wrocław, Dubois 33-35a
kiedy: 2017-05-12 00:00 - 2017-05-22 00:00
bilety: Wstęp darmowy
opis:

Fresh Design 2017 - Młoda Europa o Designie - „BIKEABILITY”

Tegoroczny Fresh Design, odbywający się we Wrocławiu w dn. 12-22 maja 2017, to warsztaty poświęcone opracowaniu kreatywnych rozwiązań dla rowerzystów. Zaczynając od niezbędnych gadżetów dla jednośladów, zaprojektowaniu ich innowacyjnego wyglądu, a kończąc na stworzeniu obszarów w przestrzeni miejskiej, służących do swobodnego przemieszczania się na rowerach. W projekcie wezmą udział studenci kierunków projektowych i artystycznych z Niemiec, Węgier, Czech, Słowacji, Włoch, Holandii, Portugalii, Islandii oraz Polski, którzy podzieleni na międzynarodowe grupy przygotują koncepcje, podkreślające ich nowoczesne podejście do problemów zgłaszanych przez użytkowników jednośladów. Zespoły będą pracować w salach warsztatowych, udostępnionych przez głównego współorganizatora: CRZ Krzywy Komin.

Projekt jest realizowany we współpracy z grupą studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz profesorami Politechniki Wrocławskiej. Koordynatorami merytorycznymi projektu są dr inż. arch. Anna Bać oraz inż. arch. Piotr Michalski.

Cały projekt zostanie zakończony dwudniowym wydarzeniem, podczas którego odbędzie się lokalny piknik rowerowy. Będzie to czas integracji pasjonatów jazdy jednośladem przy dobrym jedzeniu. W trakcie pikniku będą miały miejsce warsztaty, spotkania otwarte i inne wydarzenia towarzyszące. W trakcie wydarzenia będzie miała miejsce obrona powstałych prac uczestników Fresh Design 2017 oraz finałowa debata/konferencja. Wezmą w niej udział eksperci i specjaliści z dziedziny mobilności w miastach, designu, architektury oraz infrastruktury miejskiej. Dodatkowo zostanie zaprezentowany dorobek uczelni partnerskich i wystawa gotowych projektów studentów.


Więcej informacji o projekcie na stronie: www.freshdesign.edu.pl