Finały 3. edycji Brave Together - [Wrocław]

 

gdzie: Wrocław, Teatr Pieśń Kozła, ul. Purkyniego 1
kiedy: 2018-11-12 18:00
bilety: Wstęp darmowy
opis:

Brave Together to twórczy projekt integracyjny stworzony w 2016 roku z ramienia Stowarzyszenia Kultury Teatralnej „Pieśń Kozła” we Wrocławiu. Jego organizatorzy od początku stawiają sobie za cel przede wszystkim integrację różnych grup społecznych i budowanie świadomego uczestnictwa w kulturze osób z niepełnosprawnościami. Jednak lata działań warsztatowych pokazały im, że tak naprawdę pomagają tym wykluczonym.

 

Brave Together to wspólna praca osób z niepełnosprawnościami, chcących żyć aktywnie i poznawać nowych ludzi, a także osób pełnosprawnych, które są gotowe pokonać własne obawy i przełamać stereotypy. To oni stanowią rdzeń grupy. Jednak w działaniach biorą udział także terapeuci, a także prowadzący warsztaty, dla których spotkania to też nie lada wyzwanie. Te grupy – wrocławska i wałbrzyska – przez 7  miesięcy razem uczą się otwartości, empatii, a co najważniejsze: tworzą. Koordynatorzy Brave Together wykorzystują narzędzia artystyczne, co roku je zmieniając, by sprawdzać, która z form najlepiej nadaje się do burzenia barier i budowania relacji.

 

Trzecia edycja projektu projektu skupiała się wokół trzech aspektów: działań teatralnych oraz fotografii i filmu. Grupę wrocławską teatralnie prowadzili Agata Obłąkowska i Mikołaj Woubishet, a wałbrzyską Agnieszka Bresler. Za fotograficzno-filmową część warsztatów w obu miastach odpowiadali Maciej Bujko i Paulina Anna Galanciak. 

 

Podczas finału 3. edycji Brave Together pokażemy, na czym skupiły się osobno - grupa wrocławska i wałbrzyska. W obu przypadkach podjęliśmy się rozmowy na niełatwe, acz ogromnie ważne tematy - inności oraz odwagi. Wykorzystujemy teatr, fotografie, film, a nawet nagrania dźwiękowe, żeby jak najlepiej oddać nasze rozmowy, rozmyślania i często też obawy. Można się spodziewać bardzo szczerego zaproszenia publiczności do wejścia w świat wzajemnego szacunku i pełnej otwartości na to, co z pozoru inne.. Ponadto będzie to okazja do wspólnego spędzenia czasu i poznania nas – społeczności Brave Together. Nasze działania to długi, dogłębny i piękny proces, który ma na dłużej wpisać się w życie uczestników i organizatorów. Podczas finałów 12 i 13 listopada chcemy dołączyć jeszcze jeden niezbędny składnik – publiczność.

 

Organizator: Stowarzyszenie Kultury Teatralnej “Pieśń Kozła”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Gminy Wałbrzych.

Wydarzenie zostało objęte honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzych.

Partnerzy: Fundacja 'EMU' im. Elżbiety Marii Urbańskiej, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Centrum Nauki i Sztuki 'Stara Kopalnia' w Wałbrzychu, TIFF Center, FujiFilm, Paszek-Trans, Miasto Wałbrzych.