"CHODŹ NA SŁÓWKO" | TLiA w Wałbrzychu | wiek 5+

reż. Jerzy J. Połoński 

organizator: Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
partner: Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
gdzie: Duża Scena
kiedy: 2019-04-28 12:30
bilety: Wstęp płatny (Kup bilet)
ceny biletów: N., 19zł
U., 16zł
wykonawcy:

tekst: Malina Prześluga

reżyseria: Jerzy Jan Połoński

scenografia: Joanna Martyniuk

muzyka: Marcin Partyka

obsada: Urszula Raczkowska, Paweł Pawlik, Paweł Kuźma, Aleksander Wasilewski.

 

 

opis:

28 kwietnia o godz. 12.30 zapraszamy wszystkie dzieci od 5. roku życia do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na spektakl „Chodź na słówko” w reż. Jerzego Jana Połońskiego.

Poznamy zdeformowane przez małe dziecko słówka, które postanawiają stać się słowami potrzebnymi i znaczącymi. Przecież wiadomo, że lepiej być KURĄ, niż KULĄ, a TOPERZ z całą pewnością bez „NIE” jest wybrakowany i niepotrzebny. Ale czy na pewno? Czy inność oznacza bycie gorszym? Czy pragnienie bycia kimś innym jest na pewno tym jedynym pragnieniem, które posiadamy? I jak w tym wszystkim ma się odnaleźć JĘZYK POLSKI – kaleczony i deformowany na każdym kroku? No i najważniejsze pytanie – czy BRZYDKIE SŁOWA są komukolwiek potrzebne?

Spektakl porusza problem tożsamości, który został przedstawiony w nowatorski sposób i z dużą dawką humoru. Wspólnie z bohaterami porozmawiajmy na wesoło o języku polskim i zanurzmy się w świecie pełnym niespodziewanych zwrotów akcji.

Spektakl dla widzów: 5+

Premiera: 19.05.2018 r.

BILETY:

19 zł (dorośli), 16 zł (dzieci)

KASA BILETOWA TEATRU tel. 74 666 73 41 – czynna jest we wtorki, czwartki i piątki od godz. 8.30 do 11.30 oraz w weekendy na godzinę przed spektaklem.

czas trwania: 50 minut