BelleVoci - [Brzeg Dolny]

III Międzynarodowy Festiwal Muzyczny  

organizator: Dolnobrzeski Ośrodek Kultury
partner: Dolnobrzeski Ośrodek Kultury
gdzie: Brzeg Dolny, Ogrody Pałacowe Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury, ul Kolejowa 29
kiedy: 2018-07-29 19:30 - 2018-08-05 22:00
bilety: Wstęp darmowy
program:

opis:

Po raz trzeci w Brzegu Dolnym obchodzić będziemy święto muzyki poważnej. Rozpoczyna się III Międzynarodowy Festiwal Muzyczny BelleVoci. Przygotowaliśmy dla Państwa sześć koncertów wykonaniu świetnych artystów. Bardzo się cieszę, że ogrody pałacowe Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury po raz kolejny będą miejscem prawdziwej muzycznej uczty. Podczas koncertów tegorocznej edycji Festiwalu BelleVoci usłyszą Państwo muzykę z najwyższych szczytów kompozytorskich z różnych okresów historycznych. Wieczór pierwszy 29 lipca będzie należał do Orkiestry Kameralnej Filharmonii Sudeckiej pod dyrekcją znakomitego dyrygenta Bartosza Żurakowskiego.

1 sierpnia w 74. Rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego wyjątkowym koncertem, oddamy hołd bohaterom i uczcimy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. W tym dniu usłyszymy dzieła Feliksa Nowowiejskiego, Władysława Każyńskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, a także Henryka Wieniawskiego i Karola Szymanowskiego. Festiwal zakończy się 5 sierpnia koncertem rozrywkowych, pełnym muzycznej pasji i zabawy. Artyści zagrają największe przeboje Franka Sinatry, Louis'a Armstronga oraz muzykę filmową.

Drodzy Mieszkańcy! Zapraszam do wysłuchania i obejrzenia wszystkich bez wyjątku koncertów. Spotkajmy się podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego BelleVoci w ogrodach pałacowych Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury.

                                                                                              Stanisław Jastrzębski
                                                                                            Burmistrz Brzegu Dolnego
 

 

 Szanowni Państwo!

Minął rok i oto przed nami kolejny Międzynarodowy Festiwal Muzyczny BelleVoci, którego koncerty odbędą się w urokliwej scenerii ogrodów pałacowych w Brzegu Dolnym.

Z ogromną satysfakcją pragnę powitać naszych melomanów na proponowanych koncertach, żywiąc nadzieję, że artyści, którzy przybędą do naszego miasta z różnych krajów Europy i świata, zaspokoją ich oczekiwania, zarówno w sferze doboru programu, jak i wysokiego poziomu wykonawstwa.

Jestem przekonana, że dolnobrzeski festiwal będzie nie tylko wizytówką naszego pięknego miasta nad Odrą, ale stanie się wzorem kulturalnego rozwoju społeczeństwa regionu, Polski i Europy. Festiwal przez swoje oddziaływanie zjednuje sobie nowych słuchaczy i bywalców sal koncertowych.

Odczytując sens porzekadła, że muzyka łagodzi obyczaje, warto wierzyć, że przez rozwijanie wrażliwości na muzykę, pogłębianie jej rozumienia i słuchanie, ludzie lepiej będą rozwiązywali codzienne problemy i  będą zdolni lepiej pomagać innym.

A zatem wszystkim naszym melomanom życzę wspaniałych przeżyć i artystycznych wzruszeń, muzykom sukcesów, a nam wszystkim coraz lepszego świata.

                                                                                                                          Danuta Chłód
                                                                                                               Dyrektor Generalna Festiwalu  

 


 

Szanowni Państwo!
Drodzy Melomani!

Z prawdziwą przyjemnością informujemy Państwa, że w dniach od 29 lipca do 5 sierpnia 2018 r. trwać będzie w naszym mieście Międzynarodowy Festiwal Muzyczny BelleVoci.

To już trzecia edycja tego wydarzenia muzycznego, które na trwałe zapisuje się w historii Brzegu Dolnego, ale również odbija się echem  w Polsce i daleko poza jej granicami. Gościć będziemy artystów z Węgier, Macedonii, Grecji, Ukrainy, a także z dalekiego Meksyku i równie odległej Kanady. W programie artystycznym Festiwalu dominować będzie muzyka polska, wyrastająca z najgłębszych pokładów rodzimego folkloru i zaświadczająca wobec świata, że Polska na przestrzeni swoich dziejów miała własną twórczość i kulturę muzyczną, poziomem dorównująca zachodniej. W ten sposób pragniemy uczcić, doniosłą dla współczesnych, setną rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości i podkreślić wagę kultury w umacnianiu ducha narodowego. Z patriotyczną siłą przemówią do Państwa pieśni Feliksa Nowowiejskiego, nasycone tęskną zadumą i siłą rycerskiego ducha. Nastrój pogłębią pieśni Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Mieczysława Karłowicza oraz Ignacego Jana Paderewskiego.Mamy nadzieję, że pokochają je Państwo równie żarliwie jak Włosi swoje pieśni neapolitańskie!

Szanowni Państwo! Trzecia edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego BelleVoci zawiera w sobie symbolikę liczby, która oznacza doskonałość. Zachowując pełną pokorę wobec sztuki żywimy nadzieję, że zarówno organizatorzy jak grono prawdziwie profesjonalnych artystów nadadzą wydarzeniu wysoką rangę, a Państwu dostarczą głębokich przeżyć estetycznych pogłębionych patriotyczną refleksją.

Serdecznie zapraszamy na koncerty festiwalowe do ogrodów pałacowych w Brzegu Dolnym nad Odrą.

                                                                                               Z wyrazami głębokiego szacunku
                                                                                                           Bartosz Żurakowski
                                                                                                 Dyrektor Artystyczny Festiwalu
 
 
 
organizatorzy
Wydarzenie jest edycją festiwalu: Międzynarodowy Festiwal Muzyczny BelleVoci