Wieczór kabaretowy Andrzeja Poniedzielskiego

 

organizator: Centrum Kultury Muza w Lubinie
partner: Centrum Kultury Muza w Lubinie
gdzie: Lubin, Centrum Kultury "Muza", ul. Armii Krajowej 1
kiedy: 2018-06-08 19:00
bilety: Wstęp płatny
opis:

Spotkania z Andrzejem  Poniedzielskim to prawdziwy rarytas dla wielbicieli inteligentnej, myślącej satyry, przeciwstawiającej się medialnym trendom.
W programie nowe, premierowe – piosenki, żarty, skecze. Bez zmian natomiast  poczucie humoru autora Andrzeja Poniedzielskiego. Znany bard łączy w swoich tekstach poetyckie frazy i ostrze ironii.
„Chcemy żeby jednocześnie / były święta i czereśnie”— pisze jeden z niekwestionowanych mistrzów subtelnego dowcipu i poezji rodem z krainy łagodności. Poniedzielski mówi o sobie, że nie jest ani poetą, ani twórcą. Satyryk, a zwłaszcza refleksyjny, ma prawo tak z siebie żartować. Ma na koncie parę setek wierszy, wiele piosenek pisanych m.in. dla Elżbiety Adamiak, Edyty Geppert, Anny Marii Jopek, Lory Szafran, czy Dawida Podsiadło, do muzyki m.in. Zygmunta Nahornego, Jerzego Satanowskiego, Seweryna Krajewskiego. 
Mistrz Mowy Polskiej 2012 i Ambasador Polszczyzny 2015 - tytuł otrzymany w dniu 11.10.2015 w Katowicach.
Wieczór kabaretowy  jest  także promocją jego najnowszej książki. 
„Dla duszy – gram” to najpełniejsze wydanie wierszy i piosenek Andrzeja Poniedzielskiego – poety, artysty niosącego niezmącony spokój, inteligencję, wrażliwość i precyzję słowa.  

Sala widowiskowa, bilety: 65 zł do kupienia w kasie CK "Muza" w Lubinie codziennie w godz. 14.00-20.00.

Więcej o imprezach w CK "Muza" na: www.ckmuza.eu