Leszek Możdżer – koncert - [Oleśnica]

Pianista światowej klasy, odważny eksplorator i oryginalny twórca, wyróżniający się własnym językiem muzycznym. 

organizator: Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy
partner: Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy
gdzie: Sala widowiskowa BiFK, ul. Kochanowskiego 4, Oleśnica
kiedy: 2017-11-09 19:00 - 2017-11-09 20:30
bilety: Wstęp płatny
wykonawcy:

Leszek Możdżer

program:

jazz

opis:

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza na koncert Leszka Możdżera, który odbędzie się 09.11.2017 o godz. 19.00 w Sali Widowiskowej BiFK.

 Bilety w cenie 90 zł dostępne w kasie BiFK przy ul. Kochanowskiego 4 od 27.09.2017 r.

Możliwość internetowej rezerwacji biletów będzie dostępna od 25.09.2017 r. (poniedziałek).

UWAGA! Pula biletów w rezerwacji online na koncert została już wyczerpana! Bilety będzie można jeszcze kupić od środy (27.09.) od godz. 16.00 w Kasie Sali widowiskowej BiFK przy ul. Kochanowskiego 4. Zapraszamy!

Leszek Możdżer to muzyczna osobowość największego formatu. Pianista światowej klasy, odważny eksplorator i oryginalny twórca, wyróżniający się własnym językiem muzycznym. Dziesiątki artystów określają go jako wybitnego pianistę i kompozytora. Mówi się, że w polskim jazzie dokonał mentalnej i stylistycznej rewolucji. Trudne jazzowe frazy, skomplikowane improwizacje, melodykę standardów i subtelność kompozycji ubrał w ramy specyficznego jazzu, który – nie siląc się na wylewność wobec słuchaczy, komercję i przebojowość – stał się tętniącym ekspresją „jazzem Leszka Możdżera”. Jazzowa wyobraźnia, ciekawy zamysł improwizacji, subtelność chopinowskich etiud i mazurków, „komedowskie” inspiracje – tworzą w jego muzyce nową barwę dla jazzowej kameralistyki fortepianowej.  Jego osobowość muzyczna, to doświadczenie, które zdobywał od piątego roku życia. Jazzem zainteresował się w klasie maturalnej, zdobywał ostrogi w zespole klarnecisty Emila Kowalskiego, a pierwszą próbę z zespołem Miłość odbył na swoje 20 urodziny. We wczesnych latach działalności muzycznej był również członkiem kwartetu Zbigniewa Namysłowskiego. Paszporty Polityki, nagrody ministerialne, to tylko kropla w morzu wyróżnień, które od początku lat dziewięć dziesiątych trafiły do zbiorów Artysty. Do chwili obecnej Leszek Możdżer nagrał ponad 100 albumów, w tym wiele pod swoim własnym nazwiskiem. Koncertował na pięciu kontynentach, często dla wielotysięcznej publiczności. W ramach nadchodzącego koncertu zaprezentuje się w solowym występie, który zawsze stawia przed artystą poprzeczkę bardzo wysoko. Wydaje się jednak, że właśnie podczas takich koncertów Możdżer jest w swoim żywiole.

 
czas trwania: 90 minut