LIGA ROCKA - POLSKO-NIEMIECKIE SPOTKANIA MŁODYCH MUZYKÓW - [Jelenia Góra]

 

organizator: Jeleniogórskie Centrum Kultury
partner: Jeleniogórskie Centrum Kultury
gdzie: Sala Nova JCK, ul. 1 Maja 60
kiedy: 2017-09-29 17:00
bilety: Wstęp darmowy
opis:

Pierwszy po wakacyjnej przerwie koncert Ligi Rocka będzie okazją do usłyszenia na żywo nowych młodych zespołów grających rocka w jej różnych odcieniach. Jak zapewne wiecie LIGA ROCKA poszerzyła swoją muzyczną formułę o nowe gatunki a także wprowadziła novum w swoim regulaminie. Przez te 22 lata trwania imprezy Liga Rocka doczekała się szerokiego uznania stając się jednym z najbardziej popularnych przeglądów młodych zespołów na Dolnym Śląsku i jednym z najciekawszych w Polsce. Od 7 lat LIGA ROCKA poszerzona o prezentacje niemieckich zespołów realizowana jest przez Jeleniogórskie Centrum Kultury przy współpracy Steinhaus e.V. Bautzen w ramach współpracy obu ośrodków kulturalnych.
Dzięki tej imprezie młodzi polscy muzycy mają możliwość pokazania się przed entuzjastyczną jeleniogórską publicznością, zaprezentowania własnej, oryginalnej twórczości we wszystkich rockowych odcieniach a także zdobycia pierwszych nagród i wyróżnień. Dzięki współpracy z Socjokulturalnym Centrum Steinhaus e.V. Bautzen sympatycy muzyki rockowej mają okazję poznać również niemieckie młode zespoły, które prezentują popularne wśród młodzieży rockowe nurty spod znaku hard core, thrash metal, progressive rock, alternative rock etc. nadając tym samym wysoki poziom imprezy.

Podczas najbliższego koncertu eliminacyjnego 29 września 2017 r. o godz. 17.00 w sali nowej JCK, przy ul. 1 Maja 60 wystąpią następujące zespoły:
THE KISHONES /rock/
BEYOND THE INFINITY /melodic/progressive metal core /
WYSPA / rock /
GRUNGE ROWER /grunge/
MINDFAK /metal/ rock/

Gościnnie z Niemiec
RECTAL RODEO /death metal/grind core/

Projekt „Partnerzy z kulturą” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

Patronat medialny: Info Music, Radio NaGłos, Top Guitars.

Wstęp wolny: Bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie JCK przy ul. 1 Maja 60. Ilość wejściówek ograniczona. Uwaga !!! Jedna osoba jest upoważniona do odbioru max. 2 wejściówek.