Festiwal Blues nad Bobrem - [Kruszyn pod Bolesławcem]

 

partner: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie
gdzie: Kruszyn/Bolesławiec
kiedy: 2017-08-03 14:00 - 2017-08-13 21:00
bilety: Wstęp darmowy
program:

Koncerty
12 sierpnia 2017, Teatr Stary w Bolesławcu

17.00 - Przegląd Zespołów Bluesowych im.Tadeusza Nalepy *

20.30 - Finał Przeglądu Zespołów Bluesowych im. T. Nalepy

Laureat Przeglądu 2016 „Manfredi & Johnson”
Wes Gałczyński & Power Train
Prowadzenie koncertów: Jan Chojnacki

Bilety: 50 zł. Dostępne w Biurze Perfekt , ul. Sierpnia 80 7/9.

* Przegląd dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2017.

 

opis:

Tegoroczna XXVII edycja Festiwalu Blues nad Bobrem odbędzie się w dniach 3-13 sierpnia w Kruszynie i w Bolesławcu.

Podczas Bluesa nad Bobrem odbywa się kilka, a może nawet kilkanaście różnych imprez, które składają się na całość pod nazwą Festiwal. Głównym jego punktem są warsztaty muzyczne które odbędą się w dniach 4-11 sierpnia w godz. 11.00-17.00. Każdy kto ma taką potrzebę, może doskonalić swoje umiejętności w zakresie gry na gitarze elektrycznej, akustycznej i basowej,perkusji, klawiszach. Może śpiewać, uczyć realizacji dźwięku i fotografować. Warsztaty prowadzone są przez najznamienitszych artystów polskiej sceny muzycznej, którzy z wielkim zapałem przekazują całą swoją olbrzymią wiedzę i wieloletnie doświadczenie młodym muzykom. Najlepsi uczestnicy warsztatów mają możliwość otrzymania prestiżowej nagrody dla najciekawiej zapowiadającego się gitarzysty i basisty.  W trakcie warsztatów odbywają się również konsultacje z i muzykami, porywające słuchaczy wykłady. W tym roku odbędzie się Prelekcja mec. Tomasza Mielke: Prawo autorskie/prawo własności intelektualnej w codziennej pracy profesjonalnego muzyka, na wykład zapraszamy 5 sierpnia o godz. 19.00 do Gospody Kruszyna. (wstęp wolny)

Wieczorami każdy może pochwalić się swoimi umiejętnościami oraz pokazać to, czego nauczył się podczas codziennych zajęć, uczestnicząc w jam session. Na scenie pod czujnym okiem swoich mistrzów można zmierzyć się ze standardami bluesowymi, jazzowymi i sprawdzić się w improwizacjach. Na jam session zapraszamy do Gospody Kruszyna w dniach 3-11 od godz. 20.00. (wstęp wolny)

W piątek 11 sierpnia w Teatrze Starym w Bolesławcu o godz. 19.00 Powarsztatowa prezentacja klas oraz koncert w wykonaniu Magdy Piskorczyk -Masterclass.

Magda Piskorczyk to wokalistka śpiewająca dojrzałym, niskim, "czarnym" głosem oraz multiinstrumentalistka grająca na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem. Prowadzi warsztaty muzyczne Magda Piskorczyk Masterclass według własnego autorskiego programu m.in. w ramach Bluesa nad Bobrem. Efektem warsztatów w warszawskim OKO jest wydana w 2012 roku płyta "Magda PiskorczykMasterclass".Wstęp na koncert - 20 zł. Bilety do nabycia w biurze Podróży Perfekt, ul. Sierpnia 80.

Najważniejszym punktem Festiwalu  jest Przegląd Zespołów Bluesowych im. T Nalepy-12 sierpnia w Teatrze Starym w Bolesławcu o godz. 17.00. Przegląd od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem zespołów, w tym roku do Przeglądu zgłosiło się 16 zespołów. Od 2007 roku nosi imię Tadeusza Nalepy, ojca polskiego bluesa. Jest to jedyny konkurs, w którym obowiązkowe jest wykonanie utworu z repertuaru Tadeusza Nalepy. Laureatami Przeglądu były m.in. zespoły J.J. Band, The Twisters, Tipsy Drivers czy Ścigani, Cheap Tobacco, czy Niebieska Sowa. Laureatami Przeglądu byli również Roman Puchowski i Jacek Siciarek - dziś gwiazdy i wykładowcy warsztatów. Podczas festiwalu odbywa się przegląd zespołów bluesowych, w którym młode kapele mogą zaistnieć na scenie i zostać zauważonymi. Wykwalifikowane jury złożone z muzyków i dziennikarzy muzycznych wybiera najlepszych, honorując ich atrakcyjnymi nagrodami. *Tegoroczny Przegląd Zespołów Bluesowych dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2017. (Wstęp za okazaniem zaproszenia). Zaproszenia dostępne w Biurze Podróży Perfekt, ul. Sierpnia 80, oraz w Piwnicy Paryskiej, ul. Komuny Paryskiej.

Festiwal zakończymy koncertem finałowym. Finał Festiwalu Blues nad Bobrem odbędzie się w Teatrze Starym w Bolesławcu 12 sierpnia o godz. 20.30.  W programie występ ubiegłorocznego laureata - Manfredi & Johnson oraz koncert Gwiazdy Festiwalu "Wes Gałczyński & Power Train".

Wydarzenie jest edycją festiwalu: Festiwal Blues nad Bobrem

Powiązane aktualności

Bluesowe rytmy w Kruszynie