DOKiS.PL patronem medialnym wykładów

2014-01-21  09:00

Z przyjemnością pragniemy poinformować o tym, że portal DOKiS.PL objął patronatem medialnym cykle wykładów organizowanych przez Wrocławską Fundację Studentów Historii Sztuki. 

Swoim patronatem DOKiS.PL objął dwa cykle wykładów: „Zima i wiosna z kulturą PRL-u” oraz „Ta straszna sztuka współczesna” – oba koordynowane przez studentów historii sztuki w Instytucie Historii Sztuki.

Przez najbliższe miesiące, będziemy starali się przybliżyć Wam tematy poruszane na konferencjach. Wykłady te są niezwykłą okazją do zapoznania się z kulturą i sztuką, której tak naprawdę nie znamy. Dają możliwość podróży w przeszłość („Zima i wiosna z kulturą PRL-u) oraz spotkania z szalenie ciekawymi, nierzadko bardzo nam bliskimi, zagadnieniami szeroko pojętej sztuki współczesnej („Ta straszna  sztuka współczesna”). Organizowane przez WFSHS cykle wykładów pozwolą nam spojrzeć z innej  perspektywy na otaczającą  nas sztukę; zapewnią intelektualną rozrywkę na długie zimowe (i wiosenne) popołudnia, a także dostarczą wyjątkowych wrażeń estetycznych.

 

Gotowi do wzięcia udziału w podróży po świecie sztuki? Zapraszamy na wykłady!

 

Więcej informacji na temat konferencji: Omega Replica Watches

 

"Zima i wiosna z kulturą PRL-u"

 

"Zima i wiosna z kulturą PRL-u" to cykl kilkunastu otwartych wykładów popularnonaukowych, które przygotowują głównie pracownicy naukowi oraz doktoranci. Organizatorem jest Wrocławska Fundacja Studentów Historii Sztuki, współorganizatorem zaś Koło Naukowe Studentów Historii Sztuki UWr. Cały cykl koordynuje Karolina Dzimira, a w koordynację poszczególnych spotkań włączają się Katarzyna Bomba, Karolina Jara oraz Małgorzata Woźniak. 

Cykle "Zima i wiosna ze sztuką..." Fundacja przygotowuje od kilku lat; cieszą się one popularnością zarówno wśród studentów, jak i uczniów szkół licealnych oraz seniorów. Po raz pierwszy jednak poświęciliśmy cykl nie określonemu państwu, a specyficznej epoce w historii Polski. Ponadto przedsięwzięcie ma charakter interdyscyplinarny - wykłady są poświęcone np. malarstwu, teatrowi, poezji, ilustracji książkowej czy ceramice, a wśród zaproszonych prelegentów znajdują się m.in. historycy sztuki, poloniści czy kulturoznawcy.

 

Każdy wykład odbywa się we wtorek o godz. 18:00, zawsze w innym miejscu: od klubokawiarni po instytucje kultury. 

 

Do tej pory gościli nas: kawiarnia Cafe Sztuczki, BWA Wrocław - Galeria Szkła i Ceramiki oraz CRZ Krzywy Komin.

 

Szczegółowy harmonogram cyklu:

http://wfshs.wordpress.com/dzialania/wyklady/
https://www.facebook.com/WFSHS

 

"Ta straszna sztuka współczesna" 

 

"Ta straszna sztuka współczesna" to nowa inicjatywa Wrocławskiej Fundacji Studentów Historii Sztuki powstała przy współpracy z Kołem Naukowym Studentów Historii Sztuki UWr, która będzie trwać przez cały semestr letni roku akademickiego 2013/2014. 

Jest to cykl spotkań mających na celu przybliżenie oraz oswojenie sztuki współczesnej, niesłusznie traktowanej jako coś strasznego czy niegodnego uwagi. Stąd też podczas wykładów zostanie poruszonych trzynaście najważniejszych zagadnień, dzięki którym każdy zainteresowany będzie mógł zapoznać się ze współczesnymi założeniami i praktykami artystycznymi, co pozwoli zrozumieć to, co dzieje się obecnie w sztuce. 

Prelegentami będą pracownicy oraz doktoranci Uniwersytetu Wrocławskiego (z Instytutu Historii Sztuki i Instytutu Filologii Polskiej), a także wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych czy Muzeum Architektury, którzy na co dzień  zajmują się problematyką sztuki współczesnej (od teatru, poprzez poezję, czy malarstwo, aż po architekturę czy fotografię), zatem cykl ma charakter interdyscyplinarny. 

Po każdym wykładzie będzie czas na zadawanie pytań oraz dyskusję, dzięki czemu wszyscy zainteresowani sztuką współczesną będą mieli okazję do jeszcze głębszego zapoznania się z poszczególnymi zagadnieniami.

 

Wykłady odbywają się zawsze w czwartki o godz. 18:00 w Instytucie Historii Sztuki UWr (ul. Szewska 36, sala 309).

 

Pomysłodawcą i kuratorem naukowym cyklu "Ta straszna sztuka współczesna" jest Jakub Zarzycki, zaś koordynatorką - Paulina Murzyniak.

Szczegółowy harmonogram cyklu:
http://wfshs.wordpress.com/dzialania/wyklady/
https://www.facebook.com/WFSHS

 

 

Roksana Obuchowska, 

Redakcja DOKiS.PL

 

----

Źródło: Wrocławska Fundacja Studentów Historii Sztuki, materiały prasowe 

Powiązane wydarzenia

Sona String Quartet | Wiosna!

https://www.traditionrolex.com/30