Sukces młodego świdnickiego organisty

2019-03-31  17:00

Świdnicki organista, uczeń Społecznej Szkoły Muzycznej w Świdnicy, zdobył pierwszą nagrodę na IX Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Olsztynie

14-letni świdnicki organista, uczeń Społecznej Szkoły Muzycznej w Świdnicy, zdobył pierwszą nagrodę na IX Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Olsztynie, który odbywał się dniach 22-24 marca bieżącego roku. W ocenie jurorów Jakub Moneta zagrał najlepiej z 23 organistów w swojej grupie wiekowej (I-III klasa szkół muzycznych II stopnia). 

Jakub nie po raz pierwszy zdobywa laury muzyczne na ogólnopolskich festiwalach organowych. W zeszłorocznym konkursie organowym w Rumii, zajął III miejsce. Był najmłodszym uczestnikiem. Pozostali organiści byli już studentami wyższych uczelni muzycznych. Mistrzem Jakuba jest Maciej Bator, nauczyciel organów w Społecznej Szkole Muzycznej w Świdnicy.  

 

Jakuba Monety będzie można posłuchać już w najbliższą niedzielę 31 marcaświdnickim Kościele Pokoju o godz. 17.00. Będzie jednym z wykonawców koncertu w 334 rocznicę urodzin Johanna Sebastiana Bacha. W programie muzyka organowa Lipskiego Kantora.