Kolektyw Twórczy Pawlacz powraca spektaklem Pokolenie Wszystko

2019-03-30  19:00

Kolektyw Twórczy Pawlacz, niezależna, wrocławska grupa teatralna powraca z reedycją swojego autorskiego spektaklu “Pokolenie Wszystko”. Spektakl odbędzie się w sobotę, 30 marca w Ośrodku Działań Artystycznych Firlej.

Foto: Filip Płucisz

Pokolenie Wszystko to nie tylko historia o tym, jak bardzo podporządkowaliśmy życie mediom społecznościowym i kreowaniu swojego drugiego "ja" w Internecie. Pokolenie Wszystko to opowieść o młodych ludziach, którzy mogą osiągnąć absolutnie wszystko i być kim tylko zechcą. Ale czy w świecie, gdzie emocje i uczucia zastąpiły znaki interpunkcyjne, pozostało jeszcze miejsce na marzenia? I właściwie, o czym można marzyć, mając praktycznie wszystko? Sukcesy w życiu zawodowym i osobistym, popularność, dalekie podróże, przyjaciół na wyciągnięcie ręki... Czego chcieć więcej?

Sztuka jest próbą spojrzenia na pokolenie współczesnych dwudziestolatków przez pryzmat wyznawanych przez nich wartości. Podczas spektaklu widzowie będą mieli szansę zobaczyć jak postrzega siebie pokolenie, które “może wszystko” i gdzie według nich samych leżą zagrożenia współczesności.

Premiera spektaklu odbyła się w kwietniu 2016 na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu w ramach inicjatywy “Teatr jest Wasz”. “Pokolenie Wszystko” zawitało także na Olimpiadzie Teatralnej Wrocław 2016 w ramach nurtu Dolnośląska Platforma Teatru. W 2019 roku widzowie będą mogli zobaczyć spektakl w nowej, odświeżonej wersji.

Spektakl reżyserowała Elwira Iwanowska, autorem scenariusza jest Bartosz Szeluga wraz z Kolektywem, za kostiumy i scenografię odpowiada  Aleksandra Kukier, za charakteryzację - Agnieszka Kozak. Technika - Patryk Grocki.  W spektakl występują: Lidia Barłoga, Elwira Iwanowska, Marcin Jurków, Michalina Karolińska, Piotr Sendra, Bartosz Szeluga.

Partnerami spaktaklu są: Ośrodek Działań Artystycznych Firlej i Wrocławska Szkoła Filmowa Mastershot.

***

 

Kolektyw Twórczy Pawlacz to nieformalna grupa teatralna z Wrocławia. Debiutowali w 2014 spektaklem “Jestem, więc wątpię”. Następnie wraz 14 niezależnymi grupami teatralnymi z Wrocławia współtworzyli projekt  “Most do San Sebastian” w ramach Europejskiej Stolicy Kultury. Premiera ich kolejnego spektaklu, autorskiej sztuki “Pokolenie Wszystko”, odbyła się w kwietniu 2016 na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu w ramach inicjatywy “Teatr jest Wasz”. Spektakl cieszył się bardzo dużą popularnością i  zawitał ponownie w Polskim podczas Olimpiady Teatralnej 2016 w ramach nurtu Dolnośląska Platforma Teatru. W 2019, po krótkiej przerwie Pawlacz powraca w nowej odsłonie z “Pokoleniem Wszystko 2.0”. Spektakl do zobaczenia już w najbliższą sobotę  w Firleju.

 

“Pokolenie Wszystko”

30/03/2019 , godz. 19.00

Ośrodek Działań Artystycznych Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław

Bilety: http://www.firlej.wroc.pl/wydarzenia/inne/spektakl-pokolenie-wszystko.html