Koncerty w ramach 25. Świdnickich Nocy Jazzowych

2018-10-09  10:16

Już w najbliższy piątek, w ramach 25. Świdnickich Nocy Jazzowych odbędzie się koncert "Dean Brown Band", zespołu, który znany jest ze współpracy ze światowej sławy muzykami. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19.30, w Klubie Bolko Świdnickiego Ośrodka Kultury. Bilety w cenie 30 i 40 zł. Nie przegap!

źródło: materiały organizatora

 

Najnowszy projekt gitarzysty Deana Browna to międzynarodowa konstelacja muzyków. Sam Dean Brown jest znany głównie ze współpracy z Marcusem Millerem, Davidem Sanbornem oraz The Brecker Brothers. Od wielu lat również z wielkim powodzeniem koncertuje prowadząc swoje własne projekty i promując autorskie wydawnictwa płytowe. W zespole zestaw perkusyjny obsługuje ikona perkusji jazzowej Marvin Smitty Smith. Smith dzielił scenę z takimi sławami jak Sonny Rollins, Hank Jones, Frank Foster i Frank Wess, Art Farmer, Benny Golson, Slide Hampton i Milt Jackson. Terence Blanchard, Donald Harrison, Ray Brown i Phineas Newborn, George Shearing, Bobby Watson, Hamiet Bluiett, Branford Marsalis, David Murray, Emily Remler, Peter Leicht, Kevin Eubanks, Donald Byrd, Monty Alexander, Diane Reeves, Michel Camilo, a Grover Washington Jr obecnie jest członkiem Steve Coleman Five Elements i Dave Holland Quartet. W 1987 r. bierze udział w tournee Stinga "Nothing Like the Sun" w Ameryce Południowej. Muzycy zwykli mówić, że Smitty jest „bębniarzem bębniarzy”, co najlepiej świadczy jego wpływie oraz znaczeniu dla współczesnej perkusji jazzowej.

Na gitarze basowej gra posiadacz jednego z "najgorętszych nazwisk" w świecie basu elektrycznego, wieloletni współpracownik Joe Zawinula -Linley Marthe, o którym mówi się, że jest "Coltranem basówki". Skład uzupełnia czołowy wibrafonista elektryczny Bernard Maseli, który ma na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Mino Cinelu, Nippy Noya, Bill Bruford, Dean Brown, Mike Stern, Frank Gambale, David Fiuczyński, Eric Marienthal, Bob Malach, Matthew Garrison, Dave Samuels, Ewa Bem, Lora Szafran, Mieczysław Szcześniak i wielu innych. Jest autorem wielu kompozycji i aranżacji (również produkcje radiowe) i nagrał ponad czterdzieści płyt. Wszyscy muzycy kwartetu wzięli udział w nagraniu najnowszej płyty Deana Browna pod tytułem „UNFINISHED BUSINESS” złożoną z autorskich kompozycji Browna oraz Smittego. Płyta ukazała się 18 września ubiegłego roku roku i jest promowana koncertami kwartetu w Japonii, USA i całej europie.

 

Koncert Dean Brown Band
12 października, godz. 19.30
Klub BOLKO, Świdnicki Ośrodek Kultury
Wstęp 30 zł

 

[źródło: Arte Jazz]