Współczesna fotografia Gruzińska

2018-07-07  13:14

Wystawa zrealizowana w ramach Polsko-Gruzińskiego Festiwalu Kultury jest jedną z największych prezentacji współczesnej fotografii gruzińskiej, jakie zorganizowano na terytorium Polski. Gruzja, jak wiele europejskich krajów, w 2018 roku celebruje stulecie niepodległości. To jeden z elementów wskazujących, poprzez swoją historię i wydarzenia napędzane przez wspólne zasady demokratyczne, na przynależność Gruzji do europejskiej wspólnoty. Wernisaż wystawy odbędzie się 13 lipca, w galerii FOTO- GEN we Wrocławiu. Rozpoczęcie o godzinie 17.00.

źródło: materiały organizatora

 

Aby zrozumieć napięcie w gruzińskiej sztuce, bardzo ważne jest zrozumienie kontekstu kraju umiejscowionego między granicami Europy i Azji. Jego położenie przez wieki przyciągało inne kraje i wzmogło ich polityczne i ekonomiczne zainteresowanie Gruzją. 

Fotografia, pomimo silnych ruchów propagandowych, pozostaje najbardziej przekonującym medium ilustrującym rzeczywistość i ukazującym fakty historyczne. Celem wystawy Fragmenty Gruzji jest prezentacja ważnych momentów historycznych za pomocą gruzińskiej fotografii, które pokazują wspólnotę tego kraju w trudnych czasach. Zaprezentowane prace wykonane są przez różnych fotografów dokumentalistów, którym udało się uchwycić historię i rozwój tego kraju. Ci fotografowie reprezentują trzy pokolenia, zaczynając od ery sowieckiej aż do teraźniejszości.

Wystawa potrwa do 17 sierpnia br.

Artyści:Arestakes Shaanyan, Yuri Mechitov, Valery (Sasha) Mitiashvili, Natela Grigalashvili, Daro Sulakauri, Giorgi Nakashidze

 

 

 

Fragmenty Gruzji - Wystawa współczesnej fotografii gruzińskiej
13 lipca, godz. 17.00 - wernisaż 
Galeria FOTO- GEN we Wrocławiu
Wstęp: 4 zł bilet normalny, 2 zł ulgowy

 

[źródło: FOTO - GEN]