Artur Barciś gościem wrocławskiego DCF-u

2018-06-12  13:26

Dolnośląskie Centrum Filmowe serdecznie zaprasza na 5. spotkanie w ramach nowego cyklu w kinie DCF - Magiel Filmowy, które odbędzie się w czwartek 14 czerwca o godz. 19.00. Gościem Łukasza Maciejewskiego, znanego krytyka filmowego i teatralnego będzie Artur Barciś. Znakomity aktor wraca na wielki ekran po długiej nieobecności rolą księdza w filmie Roberta Glińskiego „Czuwaj”, którego pokaz odbędzie się przed spotkaniem. 


źródło: materiały organizatora

 

Przed spotkaniem z Arturem Barcisiem organizator zaprasza na najnowszy film Roberta Glińskiego, reżysera "Cześć, Tereska", "Benka" i "Świnek". "Czuwaj" zostało zaprezentowane po raz pierwszy na ubiegłorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni, gdzie Gliński był nominowany do Złotych Lwów. Bohaterami filmu są harcerze i wychowankowie domu poprawczego "integrujący" się podczas letniego obozu. Dwie grupy młodzieży z odmiennych światów, reprezentujące dwa różne systemy wartości, zostają postawione naprzeciw siebie na skutek ryzykownej decyzji dorosłych. To co miało być lekcją odpowiedzialności i tolerancji, przeradza się w twardą walkę o przywództwo. Z jednej strony wiara w szlachetne ideały, a z drugiej brutalne prawo silniejszego. Podczas obozu harcerskiego ginie jeden z jego uczestników. Oboźny Jacek rozpoczyna prywatne śledztwo...

 

W rolach głównych zobaczymy młode pokolenie aktorów – Mateusza Więcławka, Macieja Musiałowskiego, Jakuba Zająca, Michała Włodarczyka oraz Magdalenę Wieczorek, a także dobrze znanych Leszka Lichotę, Zbigniewa Zamachowskiego i Artura Barcisia. Bilety na pokaz kosztują 20 zł, a udział w spotkaniu po filmie jest bezpłatny.

 

 

Magiel Filmowy #5
14 czerwca (czwartek), godz. 19.00
Dolnośląskie Centrum Filmowe we Wrocławiu
Wstęp na pokaz- 20 zł, udział w spotkaniu po filmie jest bezpłatny

 

[źródło: DCF]