Mikromusic i Aga Zaryan na Festiwalu Jazzowym w Oleśnicy

2018-02-12  13:45

Już niebawem gratka dla wielbicieli muzyki jazzowej! W Oleśnicy, 16 lutego startuje Festiwal Jazzowy. Dwa dni muzyki rodem z Nowego Orleanu, występy zespołów oraz wernisaż. Przyjdź i poczuj niebanalne improwizacje oraz zanurz się w tym niezwykłym klimacie. Na wydarzenie zaprasza Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy.

źródło: materiały organizatora


Oleśnicki Festiwal Jazzowy kontynuuje wieloletnią tradycję Jazzu Live na Kanapie, który powstał na początku lat 90. z inicjatywy lokalnego pasjonata tej muzyki Staszka „Kanapy” Kasperowicza. Po przerwie jazzowe koncerty reaktywowało powstałe w 2003 r. Stowarzyszenie Jazz na Kanapie. W tym czasie nasze miasto odwiedziło wielu znanych zarówno w kraju, jak i na świecie polskich i zagranicznych muzyków jazzowych. Po kolejnej przerwie w 2016 r. jazz powrócił do Oleśnicy w ramach działań Biblioteki i Forum Kultury.


Już w piątek, 16 lutego podczas Festiwalu wystąpi Piotr Schmidt & Wojciech Niedziela Quartet. Zespół prezentuje autorskie kompozycje uznanego trębacza młodego pokolenia – Piotra Schmidta i czołowego pianisty jazzowego – Wojciecha Niedzieli, a także znane i kochane standardy jazzowe. Towarzyszyć im będą Adam „Szabas” Kowalewski (kontrabas) i Marcin Jahr (perkusja). W tym dniu odbędzie się także zbiórka charytatywna prowadzona przez SIM wspierająca Staszka „Kanapę” Kasperowicza.

W sobotę 17 lutego zapraszamy na dwa koncerty. O godz. 17.30 wystąpi zespół Mikromusic w składzie Natalia Grosiak – wokal, Dawid Korbaczyński – gitara, Robert Szydło – gitara basowa, Robert Jarmużek – piano, Adam Lepka – trąbka i Łukasz Sobolak – perkusja. O godz. 20.00 wystąpi Aga Zaryan w towarzystwie European Jazz Trio (Michał Tokaj – pianino, Michał Barański – kontrabas, Michał Miśkiewicz – perkusja).

W przerwie między koncertami odbędzie się wernisaż wystawy „Polska Szkoła Plakatu – Jazz” z kolekcji Ryszarda Wojczka, opracowana przez Marka Wałęgę.Oleśnicki Festiwal Jazzowy
16-17 luty 2018 r.
Sala Widowiskowa BiFK w Oleśnicy
Wstęp płatny