"Moja Baśń w Malarstwie Fotograficznym" wernisaż już dziś!

2017-08-11  10:53

Kolejna prezentacja twórczości Krzysztofa Skarbka przed nami. Od dziś w Lądku-Zdroju oglądać można wystawę malarstwa pt.: „Moja Baśń w Malarstwie Fotograficznym”.

 

W ramach wystawy zaprezentujemy realizacje Krzysztofa Skarbka, inspirowane pop kulturą lat sześćdziesiątych oraz symboliką pierwotną i plemienną. Przez ten szczególny rodzaj zestawienia z pozoru niekoherentnych względem siebie narracji, artysta ujawni refleksję nad symboliką zawierającą się w tych porządkach, by zestawić je z archetypem i mądrością zawartą w strukturze baśni. Układ obejmujący zarówno treści, idee i sensy wynikające z tego niezwykłego połączenia ostatecznie odnosi artysta do codzienności, którą pragnie wzbogacić intencjami nieskrępowanej fantazji, mającej realizować lepszą rzeczywistość. W świetle tego założenia Krzysztof Skarbek pragnie wyrazić bunt przeciwko hipokryzji i zmieniając stereotypy podejmuje prometejską walkę o wartości, humor i miłość.

Krzysztof Skarbek używa środków formalnych mających podkreślać ideę przekazu, stosując mocny kolor a także kontrast w stabilnych i rozedrganych płaszczyznach. Konstrukcja obrazów jest otwarta na wielorakie ujęcie problemu fotograficzno – malarskiego. Dostrzec można tu także różnorodność zastosowanych środków ekspresji w postaci łączenia zdjęć w nowe, fantastyczne zdarzenia, oraz wprowadzenia na powierzchni szkła malarskich faktur.

Podczas wernisażu odbędzie się koncert „Poławiacze Pereł z Odry”” (projekt muzyczny Krzysztofa Skarbka), ze specjalnym udziałem Sylwii Kessels (wiolonczela).

 

Wystawa "Moja Baśń w Malarstwie Fotograficznym"
wernisaż: 11 sierpnia 2017,godz. 18:00
ekspozycja do: 11 września 2017
wystawa czynna od 08:00 do 21:00 od poniedziałku do niedzieli
Pensjonat Centrum Konferencyjne Kalina w Lądku Zdroju
wstęp wolny