Koncert organowy w Legnicy

2017-06-17  14:04

Znakomity organista Władysław Szymański oraz tenpr Piotr Karzełek wystąpią podczas czerwcowego koncertu Międzynarodowego Festiwalu Organowego - Legnickich Wieczorów Organowych. 

źródło: materiały organizatora

 

Koncert Kameralny, w ramach Legnickich Wieczorów Organowych, odbędzie się 20 czerwca, o godz. 19.15 w Katedrze Legnickiej. Wstęp wolny.

W programie koncertu znajdą się utwory m.in. F. Mendelssohna – Bartholdy`ego, S. Moniuszki, F. Schuberta, A. Stradelli, A. Guilmanta czy M. Lorenca. Usłyszymy m.in. słynne Ave Maria i inne, piękne kompozycje.

Wykonają je świetni artyści. Władysław Szymański jest profesorem nadzwyczajnym i rektorem  Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 38 lat jest organistą bazyliki św. Wojciecha w Mikołowie.  Jest cenionym i nagradzanym kompozytorem, autorem utworów organowych, kameralnych, wokalno-instrumentalnych, laureatem brązowej odznaki Gloria Artis.

Natomiast solista Piotr Karzełek (tenor), to artysta młodego pokolenia. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach. Obecnie jest studentem studiów wokalnych I stopnia, w klasie śpiewu solowego ks. dra hab. Pawła Sobierajskiego, w Instytucie Wokalno - Aktorskim Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

W bieżącym roku zdobył nagrodę podczas II Międzynarodowego Konkursu „Ars et Gloria” w Katowicach oraz Nagrodę Specjalną prof. Andrzeja Chorosińskiego na tymże konkursie.

Koncert organowy w ramach Legnickich Wieczorów Organowych
20 czerwca 2017 roku, godz. 19.15
Katedra Legnicka